غنچه قوامی آزاد شد

عصر امروز (یکشنبه) خانواده‌ی غنچه قوامی در توئیتر خبر دادند که ساعتی پیش وی با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است.

به گزارش امید به نقل از انصاف نیوز، آزادی غنچه قوامی در حالی اتفاق افتاه که دو روز پیش مادر او خبر داد که حکم محکومیت دخترش به یک سال حبس را رویت کرده است.

 مادر غنچه قوامی نیز در گفت وگو با ایسنا خبر آزادی دخترش را تایید کرد.

سوسن مشتاقیان ددر این‌باره اظهار کرد: ما صبح امروز نزد قاضی شعبه 26 دادگاه انقلاب رفتیم تا برای دخترمان مرخصی استعلاجی بگیریم که قاضی به ما گفت با آزادی دخترم به قید وثیقه صد میلیون تومانی موافقت کرده است و دیگر نیازی به مرخصی پزشکی نیست.

او افزود: در حال حاضر دخترم تا صدور حکم قطعی از سوی دادگاه تجدیدنظر، آزاد است.

مادر غنچه قوامی با بیان اینکه حکم شعبه 26 مبنی بر محکومیت دخترمان به یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوع‌الخروجی به ما ابلاغ شده است، گفت: دختر من در دادگاه بدوی از خودش صرفا دفاع حقوقی کرد و به بی‌گناهی خود نیز پافشاری کرد و امیدواریم در دادگاه تجدیدنظر از اتهاماتش تبرئه شود.

مشتاقیان ادامه داد: در حال حاضر ما پیگیر سلامتی دخترمان هستیم ضمن این که در مورد مسائل کذبی که وکیل‌مان گفته پیگیری قانونی خواهیم کرد.

وی با بیان این که هنوز وکیل جدیدی نگرفته‌ایم، افزود: ما ظرف مهلت قانونی 20 روزه به حکم صادره از سوی شعبه 26 دادگاه انقلاب اسلامی اعتراض خواهیم کرد.

مشتاقیان در پایان تاکید کرد که هیچ قسمتی از پرونده در دادسرا نیست و پرونده کلا در شعبه 26 دادگاه انقلاب با اتهام تبلیغ علیه نظام مورد رسیدگی قرار گرفته است.

 غنچه قوامی، شهروند ایرانی‌الاصل مقیم انگلیس در سی‌ام خردادماه سال جاری دستگیر و ساعتی بعد آزاد شد. قوامی چند روز بعد برای پس گرفتن لوازم شخصی خود اقدام کرده بود که دوباره بازداشت شد.

جلسه محاکمه غنچه قوامی در شعبه 26 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام سه‌شنبه 22 مهر 1393 برگزار شد.

افزودن نظر جدید