غرویان: راه برای انصار حزب الله باز شود، سنگ روی سنگ در جامعه بند نمی‌شود/جلوتر از رهبری حرکت می‌کنند، اسمش را می گذارند «فدایی شدن»

حجت السلام و المسلمین محسن غرویان معتقد است که در صورت باز شدن راه برای جریان های خودسری چون انصارحزب الله، در جامعه هرج و مرج ایجاد شده و سنگ روی سنگ بند نمی شود.

به گزارش امید به نقل از انتخاب،محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه در واکنش به بیانیه های انصار حزب الله در مورد حضور گشت های ویژه امر به معروف و نهی از منکر و خطر فعالیت مجدد گروه های خودسر ب گفت: مقام معظم رهبری با هشدارهایی که داده اند افراطیون را نسبت به انجام کارهای افراطی و خلاف قانون نهی شدید کرده اند.

وی افزود: به هر حال کشور دارای نظم و قانون است و هرج و مرج نباید اتفاق بیافتد، چون اگر راه برای گروه های خودسر و هرج و مرج طلب باز شود سنگ روی سنگ بند نمی شود و به همه ی ملت ضرر خواهد رسید.

این استاد حوزه اضافه کرد: کسانی که خود را پیرو ولایت و ذوب در آن می دانند و مدعی بصیرت هستند، باید رهنمودهای رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده و دست به کارهای خلاف قانون نزنند.

وی با بیان اینکه هر مسئله ای در مملکت قانون خاص خود را دارد گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند، کسانی که می گویند قانون را قبول ندارند، بدانند که قانون نیز شما را قبول ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسن غرویان تصریح کرد: بنابراین، همه ی گروه هایی که ادعای پیروی از مقام معظم رهبری را دارند، باید در چارچوب قوانین و مقررات کشور اقدام کنند.

وی در ادامه اقدامات اخیر گروه های تندرو را در جهت عصبانی کردن و عرض اندام در مقابل رئیس جمهور دانست و گفت: اینها کسانی هستند که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را برنمی تابند و روحیه اطاعت از قانون و رای ملت ندارند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد حق الناس بودن رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت:  رعایت حق الناس همین است که همه اقدامات در چاچوب مقررات کشوری و انچه که دولت مورد تایید و تنفیذ رهبری مجاز می داند صورت بگیرد.

وی ضمن اشاره به به تلاش انصار حزب الله برای حضور مجدد در کشور گفت: کاملا پیداست که این حرکت های سیاسی و تحریک امیز در جهت ایجاد تشنج و تفرقه در ملت است.

حجت الاسلام و المسلمین غرویان افزود: مقام معظم رهبری به شدت با این مسائل مخالفند، ایشان در 14 و 15 خرداد گفتند، قدرت برخواسته از رای ملت محترم است و هرگونه مخالفت با ان حرام شرعی است،  بنابراین هرگونه حرکت و اقدام خلاف قوانین و مقررات دولتی و حکومتی خلاف شرع است و حرام بین است.

وی در ادامه گفت: اخیرا یکی از افراطیون گفته است که ما حتی از مقام معظم رهبری جلوتر حرکت می کنیم و اسم این را گذاشته است، «فدای رهبری شدن» و «دفاع از رهبری».

غرویان اضافه کرد: اینها به خود اجازه می دهند حتی جلوتر و تندتر از مقام معظم رهبری حرکت کنند و در توجیه آن می گویند «می خواهیم فدایی باشیم» و اقدام خود را فداکاری می نامند. این گروه ها خطر بسیاری بزرگی به شمار می آیند، چراکه اگر این باب بار شود که ما احتیاج به قانون، وزارت کشور نداریم، انوقت همه ی اینها زیر سئوال می رود و هرج و مرج زیاد می شود.

این استاد حوزه تصریح کرد: این حرکت ها کاملا برخلاف عقل، شرع، دین، اخلاق و مصالح ملی است.

وی همچنین ورود گشت های انصار حزب الله به حوزه ی امر به معروف و نهی از منکر را مضر دانست و گفت: این اقدامات اصلا نتیجه ی عکس دارد، وقتی به حضرت امام حمینی خبر دادند که چنین حرکات تندی می شود، گفتند خود این کسانی که این اقدامات تند را انجام می دهند، بگیرید و تبنیه کنید .

حجت الاسلام و المسلمین غرویان اضافه کرد: بنابراین این اقدامات خلاف منویات امام و رهبری است و نتیجه عکس دارد.

این استاد حوزه نتیجه ی ورود این گشت ها به جامعه را حاکم شدن تر دانست و گفت: همه ی عقلای قوم، نمایندگان نجلس و خبرگان باید در برابر این اقدامات خودسرانه موضع بگیرند.

افزودن نظر جدید