علیجانی: صاحبان تریبون از بیان نظرات غیر تخصصی پرهیز کنند

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با تاکید بر این که صاحبان تریبون به خصوص هنرمندان باید نظراتشان را در حوزه‌های تخصصی خود بیان‌ کنند، گفت: هنرمندان با توجه به نقش مهم‌شان روح تعهد را در جامعه بدمند.

به گزارش اميدنامه به نقل از ايسنا، محسن علیجانی اظهار کرد: طبیعتا باید صاحبان تریبون در حوزه‌های تخصصی به ارائه نظرات کارشناسی خود بپردازند گاهی بحث‌های سیاسی است که اگر فرد در آن حوزه تخصص دارد نظرش را می‌گوید و در غیر این صورت از نظرات کارشناسان استفاده می‌کند، چراکه باید از نظرات جمعی و پشتوانه کارشناسی استفاده کرد.

وی افزود: اگر آن فرد فعال سیاسی و عضو حزبی باشد نیز نظرات را در حزب خود بیان‌ کرده و کار تعاملی را پیش می‌برد. از طرف دیگر افرادی که تریبون در اختیار دارند هم باید نیاز مردم و دغدغه‌های نظام را انعکاس دهند به خصوص کسانی که از تریبون های مذهبی همچون ائمه جماعات برخوردار هستند باید بتوانند نقش پدرانه ایفا کنند و از یک جناح خاص دفاع نکنند.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: در این بین تریبون‌داران در مجلس شورای اسلامی و دولت باید حرف‌هایی را در جهت امید دادن به مردم بدون سیاه نمایی بیان‌ کنند همچنین برای تقویت دولت تلاش شود نه این که جریانی با سیاسی کاری بخواهد دولت را فشل نشان دهد چون در نهایت خودش از صحنه کنار می‌رود و باید همگان مصالح کشور و نظام را در نظر گیرند.

علیجانی با تاکید بر این که تریبون مقدس است، گفت‌: در این بین هنرمندان و ورزشکاران و یا همان سلیبریتی‌ها و فعالان هنری از تریبون‌هایی برخوردارند که باید بدانند مسئولیت‌های اجتماعی دارند آنها باید هدایتگر فرهنگی جوانان و کمک کننده به شکل‌گیری هویت‌شان باشند و یادشان نرود که بر روی جوانان اثر دارند. پس باید با عنایت این نقش مهم‌شان روح تعهد را در جامعه بدمند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید