علم الهدی: حصر موسوی و کروبی به دستور دادستان صورت گرفت

امام جمعه مشهد می گوید حصر میر حسین موسوی و مهدی کروبی به دستور دادستان بوده است.

به گزارش امید به نقل از آدینه تهران،احمد علم الهدی  گفت: در اخبار خواندم و شنیدم که در دستگاه دولت عده ای گفته اند ما می خواهیم از این افراد رفع حصر کنیم. و یا گفته اند که ما از مقام معظم رهبری برای این آقایان عفو می گیریم. اگر ایشان عفو بفرمایند ما که بخیل نیستیم. ولی اگر دولت بخواهد با تکیه بر امکانات دولت این کار را انجام دهد این امر دخالت در وظایف سایر قوا است.

علم الهدی همچنین با اشاره به اینکه حصر این افراد به دستور دادستان بوده است گفت: این حصر نه به عنوان عقوبت کار سران فتنه، بلکه دادستان با توجه به ارتباطاتی که اینان با جریان های خارجی فتنه گر داشتند و به دلیل جلوگیری از این امر دستور حصر را صادر کردند. در حال حاضر هم اگر رئیس جمهور بخواهد از این دو رفع حصر نماید باید آنان را به دادگاه تحویل دهند تا مانند سایرین محاکمه شوند.

وی در ادامه ضمن بیان این مطلب که عفو و بخشیدن این افراد در حوزه صلاحیت مقام معظم رهبری است و ایشان نیز بیان داشته اند که این افراد بیاییند توبه نمایند و قضیه را تمام کنند، گفت: ولی فقیه بر همه چیز ولایت دارد وطبیعتا مصالح اسلام و امت را در نظر می گیرد و حق الناس را نیز بهتر از هر شخص دیگری مد نظر دارند.

افزودن نظر جدید