علمایی که از بی تدبیری دولت گذشته حمایت کردند، عذرخواهی کنند

آیت‌الله امجد با اشاره به گزارش اخیر رئیس‌جمهور از نابسامانی‌های اقتصادی به جای مانده از دولت پیشین گفت: از قول من همه جا بگویید و خصوصا همه رسانه‌ها این مسئله را بگویند؛ ارباب عمائمی (علمایی) که از رئیس دولت قبل حمایت و برای وی به نام دین تبلیغ کردند، حال که گوشه‌ای از کار را فهمیدند باید استغفار و به واسطه مشکلات پدید آمده، از مردم عذرخواهی کنند.

به گزارش امید به نقل از جماران، آیت‌الله محمود امجد که در شب شهادت امام سجاد (ع) سخن می‌گفت، در بخشی از سخنانش به بیان مسئولیت‌های اخلاقی علمای حامی دولت گذشته پرداخت و گفت: مسئله ما، فرد رئیس دولت قبل نیست. مشکل، ملکوک کردن دین است. باید مردم آگاه شوند که این مسائل را به پای دین نگذارند.

وی افزود: اگر چه در سال‌های گذشته، به هشدارهای مکرر بسیاری از کارشناسان و همچنین خود من در خصوص بی‌تدبیری‌های صورت گرفته از سوی دولت وقت، بی‌توجهی شد اما با گزارش اخیر رئیس‌جمهور، مشکلات ناشی از سوءمدیریت‌ها مسجل شد و البته مردم هوشیار هستند و می‌دانند آنچه که گفته شد، تنها گوشه‌ای از مشکلات، آن هم در حوزه اقتصادی بود؛ در حالی که مشکل بالاتر، بی‌اخلاقی ها و بازی کردن با آبرو و حیثیت افراد بود که بماند!

این استاد برجسته اخلاق و عرفان، با بیان اینکه آقایان اهل علم، دین مردم را ضایع نکنند، تصریح کرد: منظور من این است که همه آقایانی که به عنوان دین این موارد را به مردم القا کردند، باید عذرخواهی کنند تا مردم این بی‌تدبیری‌ها را به پای دین ننویسند و کمبودها را ناشی از اسلام ندانند.

آیت‌الله امجد با بیان اینکه ما عمامه به سرها نه اصول دین هستیم و نه فروع دین، یادآور شد؛ آنان که با آبرو و حیثیت مردم بازی کردند، اگر امروز توبه و از محضر مردم رسما عذرخواهی نکنند، مسئولند.

وی آزادی رسانه‌ها و انتخابات آزاد را شرط انتخاب درست از سوی مردم دانست و افزود: اگر مردم در فضای آزاد کسی را انتخاب کنند که حرفی نیست اما وقتی به مردم القا می‌کنیم که اگر به فلانی رأی دهید دینتان حفظ شده و رأی دادن به دیگری موجب از دست رفتن دینتان می‌شود، چنین مشکلاتی پیش می‌آید؛ دین ملکوک می‌شود و مردم مشکلات را به پای اسلام می‌گذارند. بنابراین کسانی که چنین القا کردند، برای آنکه دامن دین از این سوءمدیریت‌ها و بی‌تدبیری‌ها منزه شود، باید هم به درگاه خدا استغفار و توبه کنند و هم از مردم عذرخواهی کنند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید