عسگری: درانتخابات 92رحمانی فضلی به مسخره می‌گفت روحانی 2 میلیون بیشتر رأی نمی‌آورد و آبرویتان را در حمایت از او نبرید!

مشاور مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنا به شرایط سنجی همه‌جانبه و تاکتیک‌های موردنظر بویژه حمایت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بنده به رأی‌آوری دکتر روحانی ایمان داشتم. هرچند که بعضی از افراد کابینه ، همچون وزیر کشور فعلی به حالت زننده و مسخره‌ آمیزی می‌گفتند دکتر روحانی 2 میلیون بیشتر رأی نمی‌آورد و آبروی خودتان را برای حمایت از روحانی از بین نبرید!

به گزارش امید به نقل از روزنو،علی عسگری با اشاره به ناگفته های انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اظهار کرد:عملکرد احمدی نژاد در دور دوم ریاست جمهوری هزینه زیادی روی دست نظام گذاشت. نوع رفتار او به جز اتلاف منابع مادی و انسانی کشور، باعث انشقاق در داخل و چالش شدید در سیاست خارجی شد به همین جهت بود که دلسوزان نظام و از جمله آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از مدت‌ها قبل به فکر چاره‌اندیشی بودند.

وی ادامه داد:در جلسه مشاوران رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آبان‌ماه 91 بنده عرض کردم اگر نظام جمهوری اسلامی بخواهد از وضع پیش آمده خلاصی یابد، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی لازم است حداقل یک دوره رئیس‌جمهور شود و درادامه پیشنهاد دادم این بزرگوار به همراه آقای خاتمی ثبت‌نام کنند تا اگر نتیجه کار رد صلاحیت آقای خاتمی شد، بطور طبیعی آقای هاشمی با یک روش تبلیغی کم هزینه رئیس جمهور شود.
معاون پارلمانی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد:این طرح با روحیه‌ای که آقای خاتمی دارد تأیید نشد و بعدها خود آقای خاتمی گفته بود از آقای هاشمی بخواهیم ایشان کاندیدا شوند و ما همگی حمایت بکنیم. در همان مقطع بنده با قاطعیت گفتم اگر آیت‌الله هاشمی کاندیدا شوند رأی می‌آورند و اگر از کسی هم حمایت کنند فرد مورد حمایت ایشان از مقبولیت بالایی برخوردار خواهند شد و رأی می‌آورند. مطلب قابل توجه دیگر اینکه آن روزها همیشه تأکید می‌شد اگر آقای هاشمی به هردلیل نخواهند رئیس جمهور شوند. رئیس جمهور بعد از آقای احمدی‌نژاد باید فردی از جنس فکری آقای هاشمی باشد.
عسگری در ادامه گفتگو با روزنو اظهار داشت:دکتر ولایتی در ائتلاف اصولگرایان گرفتار شده بود علیرغم نظر مثبتی که به او داشتیم اقدام عملی و مانور تبلیغی روی ایشان برای ما میسر نبود.به همین جهت بنده طی یک مصاحبه اثرگذار اعلام کردم اگر به هر دلیل هیچ‌یک از چهره های مقبول روحانیت، همچون هاشمی رفسنجانی، خاتمی، سیدحسن‌خمینی و ناطق نوری کاندیدا نشوند، دکتر روحانی کاندیدا خواهد شد. این مطلب را با هماهنگی خود دکتر روحانی بیان کردم و مزیت‌های ریاست جمهوری ایشان را بازگو کردم.
این نماینده سابق مجلس تاکید کرد:چند روز بعد هم اعلام کردم آقای دکتر روحانی استعداد هاشمی ثانی شدن را دارد و از ظرفیت بسیار بالا و خوبی برخوردار است. خلاصه سخن اینکه در کل موضوع بنا به شرایط سنجی همه‌جانبه و تاکتیک‌های موردنظر بویژه حمایت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بنده به رأی‌آوری دکتر روحانی ایمان داشتم. هرچند که بعضی از افراد کابینه ، همچون وزیر کشور فعلی به حالت زننده و مسخره‌ آمیزی می‌گفتند دکتر روحانی 2 میلیون بیشتر رأی نمی‌آورد و آبروی خودتان را برای حمایت از روحانی از بین نبرید!
وی افزود:در مورد رقیب‌های روحانی در انتخابات هم باید بگویم که فشار جبهه پایداری روی جلیلی باعث انشقاق می‌شد. ما می دانستیم که ائتلاف اصولگرایان سرانجامی نخواهد یافت و روشن بود که رأی قالیباف شکسته می‌شود. با این پیش‌زمینه تمرکز ما روی کنار رفتن دکتر عارف بود و زمانی هم که دکتر عارف ایثارگرانه و به شکل اخلاق‌مدار کنار رفت بنده ایمان داشتم که روحانی رأی اول را خواهد داشت و چنین هم شد ولی افرادی مثل رحمانی‌فضلی که حامی قالیباف بودند، این مطلب را ساده‌انگاری دانسته و قبول نداشتند.
عسگری در پایان  گفت:فراموش نمی‌کنم وقتی برای کاندیداتوری آیت الله هاشمی از طرف شورای نگهبان مانع تراشی شد، در جمع مسئولان ستاد آقای هاشمی اعلام کردم که نه منفعل می‌شویم و نه دست روی دست می‌گذاریم و نه تقابل می‌کنیم که خواست دشمنان نظام است. ما وظیفه داریم تعامل فعال بکنیم و گفتند که در بین کاندیداها چهره مقبول و واجد شرایط برای حمایت هست. از او حمایت خواهیم کرد! بنده با صدای بلند گفتم از دکتر روحانی حمایت خواهیم کرد. می‌دانستم نظر ایشان هم بر دکتر روحانی است و تاکتیک بزرگشان را می‌خواهند عملیاتی کنند.ما با کمترین ناراحتی در آن زمان به کار خودمان ادامه دادیم و دیدیم که آقایان اصلاح‌طلب نیز بنا به اصل ثانوی، با تأکید آقای هاشمی و خاتمی و از روی ضرورت و اضطرار پس از کناره‌گیری  دکتر عارف به آقای روحانی رأی دادند.

دیدگاه‌ها

اقای دکتر روحانی از انتصاب رحمانی برای وزارت کشور متاسفیم ..ایشان با انتصاب مدیران دولت گذشته بخصوص انتصاب ذاکری بعنوان مدیر سیاسی ..استانداری. قم. گره های کوری برای دولت شما ایجاد کرده ..متاسفیم

جناب روحانی متاسفیم

جناب آقای رییس جمهور باسلام وارادت وقتی وزیرکشورحضرتعالی فعالیت درستادشماراابروریزی میدانست ما فعالین ستادهای شماازابرویمان گذشتیم وبااعتقاد برای کسب رای تلاش کردیم وصدالبته بنده نه تنها پشیمان نیستم که به آن افتخار میکنم ولی روا نیست فعالین ستادهای حضرتعالی اینچنین موردبی مهری قرارگیرند

افزودن نظر جدید