عزاداری تئاتری و اشک‌های بهنوش بختیاری

مایشنامه «زمان سکوت برای زندگان» همزمان با سالروز شهادت حضرت علی (ع) در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر خوانده شد.

 به گزارش امید به نقل از ایسنا، این نمایشنامه که نوشته محمد چرم شیر است به کارگردانی عباس غفاری و با نقش‌خوانی حسین پاکدل،نیمارئیسی،بهنوش بختیاری،احسان کرمی و عاطفه نوری خوانده شد.

نقش‌خوانان این نمایشنامه با لباسی مشکی روی صحنه حاضر شدند، هادی لشگری با اجرای موسیقی و افشین هاشمی با زمزمه‌خوانی این گروه را همراهی کردند.

گرچه بیشتر صندلی‌های سالن اصلی تئاتر شهر در چنین روزی خالی بود اما این مجموعه برای اولین بار در ایام سوگواری تعطیل نبود.

بهنوش بختیاری یکی از نقش خوانان این نمایش که بیشتر به عنوان بازیگر نقش‌های کمدی شناخته شده است درباره حضورش در این نقش‌خوانی به خبرنگار ایسنا گفت: اول نیتم برای حضور در این کار حضرت علی (ع) و ارزشی که برای ایشان قائل هستم،بود. به عقیده من عزاداری نباید لزوما به هر شکلی که همه برگزار می‌کنند، باشد.

این بازیگر ادامه داد: شاید یک نمایشنامه‌خوانی هم بتواند کار مراسمی را که در شب احیا برگزار می‌شود، انجام دهد که همین طور هم شد و این کار واقعا به من چسبید. از طرفی آقای عباس غفاری کارگردان این برنامه جزو کارگردانان خوب تئاتر هستند و زمانی که پیشنهاد نقش‌خوانی را به من دادند، متعجب شدم چون تا کنون من پیشنهادی برای چنین کارهایی نداشته‌ام.

او با اشاره به گروه نقش‌خوانان این نمایشنامه‌خوانی توضیح داد: حضور این همه دوست و بازیگر خوب از جمله، آقای پاکدل، کرمی، رئیسی، هاشمی، خانم نوری موجب شد که این کار را قبول کنم. مضاف بر این، نمایش خوانی آنچنان وقتی نمی‌گیرد و مهمترین قسمت آن هم نذری بود که باید انجام می‌شد به عبارتی خمس و ذکاتی است که ما باید در کارمان پرداخت کنیم.

بختیاری درباره ارتباط برقرار کردن با این نمایش‌نامه‌خوانی و گریه کردنش در حین نقش‌خوانی اظهار کرد: با این که برای این کار تمرین زیادی هم نداشتیم، اما خیلی دوستش داشتم و به من چسبید. احساسم مثل زمانی بود که در حین دعا به خدا وصل می‌شوی و حس می‌کنم عزاداری‌ام را انجام دادم.

این بازیگر تصریح کرد: من به امیرالمومنین(ع) اعتقاد خاصی دارم و کتاب نهج‌البلاغه برایم یک کتاب مرجع است و هنگامی که آن را می‌خوانم، با خودم می‌گویم چقدر این آدم بزرگ است، چقدر شخصیت دارد، چقدر انسان است. به همین دلیل هرجا که نام حضرت علی باشد من هم حضور دارم.

او همچنین درباره برگزاری برنامه‌های این چنینی برای اولین‌بار در مجموعه تئاتر شهر بیان کرد: خیلی خوب است که در این ایام (شب‌های قدر) مجموعه تئاتر شهر باز است. ما باید یاد بگیریم که این مجموعه‌ها همیشه باز باشند و فعالیت خاص خودشان را داشته باشند و نمایش‌ها بر اساس مناسبت‌های متفاوت اجرا شوند.

نمایش‌خوانی «زمان سکوت برای زندگان» با صدای آواز احسان کرمی در شب اولش به پایان رسید و امشب 29 تیر ماه برای حمایت از بیماران سرطانی به صحنه می‌رود. 

افزودن نظر جدید