عدم حضور اصلاح‌طلبان در مدیریت کشور هزینه های را ایجاد می‌کند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:‌ تجربه ثابت کرده است که هر چه مردم برای حضور در انتخابات تشویق شوند و حضور آن‌ها پررنگ تر باشد، تصمیمات واقع بینانه تری در انتخابات اتخاذ می‌شود.

به گزارش امیدنامه به نقل از ایسنا،غلامرضا ظریفیان  با اشاره به اینکه اصلاح‌طلبان از قبل پیش‌بینی رد صلاحیت ها را داشتند اظهار کرد:درانتخابات پیش رو اصلاح‌طلبان مردم را به حضور پرشور در انتخابات تشویق می‌کنند.

وی در ادامه افزود:‌اصلاحات در بستر تاریخی خود به نقطه رشد و تعالی دست یافته و به این نتیجه رسیده که راه رشد کشور، تقویت مردم سالاری است، بنابراین اصلاحات معتقد است راهی جز صندوق های رای و تشویق مردم به حضور در انتخابات ندارد.

این فعال سیاسی درباره رد صلاحیت اصلاح‌طلبان و استراتژی اصلاحات در این مقطع خاطر نشان کرد: اصلاحات وسیع‌تر از اصلاح‌طلبان است و اصلاحات را نباید فقط در شخصیت های شناخته شده اصلاح‌طلب دید، افرادی را می بینیم که تائید صلاحیت شده اند و فرهنگ و ارزش های اصلاحات را قبول دارند. ما هم‌چنین باید از جریان‌هایی که در چارچوب کلان اصلاحات قرار می گیرند و کمتر فرصت حضور داشته اند، استقبال کنیم.

ظریفیان با تاکید بر اینکه بدنه اصلی اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه بحث تحریم انتخابات را مطرح نکرده‌اند و این بحث در گذشته توسط برخی جریان های حاشیه ای مطرح شده است افزود: اصلاحات حیات نظام را در حضور مردم در صحنه می‌داند . هرچه مردم حضور بیشتری داشته باشند، تندروها کمتر فرصت حضور می یابند. در سال گذشته که منتقدان و اصلاح‌طلبان در مدیریت کشور حضور نداشتند، کشور هزینه و آسیب های زیادی متحمل شد.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین اگر چه اصلاح‌طلبان امروز کمتر در صحنه حضور دارند ولی باید از جریان معتدل حمایت کرد زیرا راه سیاست راه حضور ممکنات است نه ایده آل‌ها. اکنون اگر اصلاح‌طلبان نتوانسته اند حضور پررنگی داشته باشند اما مجموعه‌ای از افرادی حضور دارند که به جریان عام اصلاح‌طلبی نزدیک اند . نمونه این اتفاق در سال 92 رخ داد و اصلاحات از نامزد معتدل حمایت کرد.

این عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها در پایان تاکید کرد: اکنون جامعه آثار مثبت تصمیم سال 92 را به خوبی احساس می‌کند. ما باید با تشویق حضور مردم، راه افراطیون را ببندیم و این مسیر را با صبوری ،‌تحمل و مدارا طی کنیم.

افزودن نظر جدید