معاون فرهنگی قوه قضاییه :

عدالت با شلاق و زندان حاصل نمی‌شود

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: عدالت مقوله‌ای نیست که فقط با شلاق زدن و زندان حاصل شود بلکه این امر نیازمند زیر ساخت‌های تربیتی است.

به گزارش امید به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی اظهار کرد: کنگاور شهر با فرهنگی است، به همین دلیل در میان مردم از دیرباز تدین و مبارزه با ظلم ریشه داشته و وجود آثاری از دوران ساسانی از جمله معبد آناهیتا نشان از این است که این شهر، شهری مورد توجه بوده و جایگاه مهمی داشته و در دوران انقلاب هم مردمی مبارز از اینجا برخواسته‌اند.

صادقی ادامه داد: کنگاور جزء متدین‌ترین شهرهای استان کرمانشاه است؛ لذا باید این ارزش‌ها را پاس داشت و بر این نقطه‌های قوت تکیه و از آن استفاده کرد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه تاکید کرد: اصل جدال حق و باطل همچنان پابرجاست و ظلم ادامه دارد و ما وظیفه داریم در مقابل این ظلم مقاومت کنیم. تجربه نشان داد که وقتی در مقابل سختی ها ایستادگی کردیم خدا هم یاری‌مان کرد و همین استقامت در راه خدا یک امر ایمانی است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، ابراز کرد: این حماسه‌ها باید در برابر یک هجمه عظیم اتفاق بیفتد. حماسه سیاسی همچنان ادامه دارد حماسه سیاسی در قراردادهای آتی ما مثل ژنو اتفاق می‌افتد و ما هم از دولت انتظار داریم که این حماسه‌ها را کامل کند و آن‌ها را ناتمام نگذارد.

صادقی، رمز پیروزی در مقابل همه تحریم‌ها و فشارها را توکل به خدا و پیروی از رهبری دانست و عنوان کرد: این امر در همه عرصه‌ها و تهاجمات فرهنگی و اقتصادی و سیاسی هم مصداق دارد و باید در همه امور به سمت یاری دین خدا حرکت کرد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ وقت یک قوه به تنهایی نمی‌تواند عدالت را به طور کامل اجرا کند و هرکس در حد توان خود باید در این مسیر حرکت کند. همه ما باید تلاش کنیم که فرهنگ عمومی ما در مسائل حقوقی و قضایی ارتقاء پیدا کند.

صادقی تاکید کرد: عدالت مقوله‌ای نیست که فقط با شلاق زدن و زندان حاصل شود بلکه این امر نیازمند زیر ساخت‌های تربیتی است. محتاج این هستیم که نظامات پولی و بانکی ما نظامات عادله‌ای باشد و در غیر این صورت نباید انتظار داشت که قوه قضاییه به تنهایی عدالت پولی و بانکی را اجرا کند.

وی با اشاره به مشکلاتی که در دستگاه قضا وجود دارد گفت: علت عمده این مشکلات کمبود نیرو و کادر قضایی و اداری است؛ لذا مردم هم باید به ما کمک کنند.

افزودن نظر جدید