عارف: منتظر تحولات ناشی از تغییر روسای دانشگاه هستیم

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: تغییر روسای دانشگاه معمولا یک پروسه‌ای دارد و بعد از گذشت مدتی تغییر در دانشگاه‌ها به وجود می‌آید و ما نیز منتظر این تغییرات هستیم تا دانشگاه‌ها به توسعه کیفی برسند.

به گزارش امید به نقل از  به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا عارف عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: توصیه‌ام به دانشجویان کشور در آغاز سال تحصیلی جدید این است که خوب درس بخوانند و مستقل از اینکه در چه رشته‌ای تحصیل می‌کنند تمام فکر و توجه خود را بر درس‌ها متمرکز کنند.

وی افزود: مزیت اصلی کشور ما منابع انسانی است و رفع مسائل و مشکلات کشور در گرو تلاش و فعالیت این نیروی انسانی است و اولویت اصلی ما نیز علم و فناوری است و دانشجویان اگر به این امر توجه کنند همه شاخص‌های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی کشور اصلاح خواهد شد.

عارف در ادامه با اشاره به روند رو به رشد علمی کشور گفت: در دهه چهارم انقلاب مهم‌تر از از رشد کمی، رشد کیفی علم است که در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز است و باید کاری کنیم تا بیشتر به کیفیت و محتوای علم پرداخته شود و مردم آثار تولید علم را در زندگی خود ببینند.

وی ادامه داد: امروز علمی برای ما مفید است که تبدیل به ثروت شود که خوشبختانه این امر مورد توجه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و سیاست این امر نیز در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته است.

عارف خاطر نشان ساخت: تغییر روسای دانشگاه معمولا یک پروسه‌ای دارد و بعد از گذشت مدتی تغییر در دانشگاه‌ها به وجود می‌آید و خود را نشان خواهد داد و ما نیز منتظر این تغییرات خواهیم بود و طبیعتا نیروهای تازه نفس انرژی بیشتری خواهند داشت که انشالله با این اتفاق شاهد تحولات جدیدتر دانشگاه‌ها خصوصا در زمینه کیفی باشیم.

افزودن نظر جدید