عارف :سازمان بازرسی درباره فیش‌های حقوقی قصور کرده است

رئیس فراکسیون امید با حضور در راهپیایی روز قدس، در حاشیه این راهپیمایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز قدس، روز همبستگی امت اسلامی است که به‌عنوان وحدت ملت مسلمان انتخاب شده است.

به گزارش امیدنلمه ،دکتر محمدرضا عارف گفت: مسلمانان جهان در این روز برای تحقق آرمان‌های ملت مسلمان فلسطین به خیابان می‌آیند و بنده نیز به‌عنوان یکی از شهروندان این کشور خود را موظف می‌دانم در این راهپیمایی شرکت کنم.

رییس فراکسیون امید در مجلس دهم، حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس را نشان‌دهنده انسجام و همدلی ملت اسلامی دانست و گفت: مطمئن باشید باوجود تمام شیطنت‌هایی که ازسوی دشمنان صورت می‌گیرد، قطعا پیروزی از آن ما خواهد بود.

این نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس همچنین در پاسخ به سوالی درباره فیش‌های حقوقی خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد هستیم ازسوی برخی از مدیران به نوعی سوءاستفاده از اختیارات صورت گرفته است؛ این درحالی است که از مدیران توقع می‌رفت که با درنظر گرفتن وضعیت مردم، حداقل عرف جامعه را رعایت کنند.

عارف خاطرنشان کرد: درحالی که مردم برای دریافت وام‌های دو الی سه میلیونی دچار مشکل هستند، این توقع از مدیران ارشد وجود دارد که هر چه بیشتر به مردم توجه داشته باشند.

او گفت: با این حال، باید توجه کنیم کسانی که چنین حقوق‌هایی را تصویب و تایید کردند نیز مورد برخورد قرار گیرند. برخورد با این مساله نباید محدود به دریافت‌کنندگان این حقوق‌ها و وام‌ها شود؛ بلکه باید با تصویب‌کنندگان و تاییدکنندگان نیز برخورد شود.

رییس فراکسیون امید همچنین در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با عدم ارایه گزارش دیوان محاسبات به مجلس، باوجود سپری شدن بیش از دو هفته، خاطرنشان کرد: سوال بسیار جدی و مهم این است که دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با این مساله چه کرده‌اند.

او ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور باید به مجلس و مردم گزارش دهد چرا در این خصوص قصور کرده است همچنین دیوان محاسبات نیز باید به مردم و مجلس شورای اسلامی گزارش دهد که چرا در حسابرسی سالانه به این مساله بی‌توجهی کرده و اگر به این تخلف‌ها برخورد کرده، چرا گزارشی ارایه نکرده است.

عارف همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا بحث مفاسد اقتصادی فیش‌های حقوقی غیرمتعارف و سلامت مالی در دولت یازدهم بیشتر از دولت قبلی مطرح و رسانه‌ای می‌شود، گفت: اینکه چرا مسایل مالی و فیش‌های حقوقی در گذشته مطرح نمی‌شده و به نوعی در این دولت رسانه‌ای می‌شود، چندان مهم نیست و بهتر است این مساله را سیاسی نکنیم چراکه حفظ سلامت مالی و اقتصادی کشور ارجح‌ است و یک ارزش به حساب می‌آید.

او افزود: به نظر من اینکه نسبت به مسایل مالی و اقتصادی دولت حساسیت وجود داشته باشد و مورد نظارت قرار بگیرد فی‌نفسه مساله مثبتی است که می‌تواند راهگشای بسیاری از مسایل باشد اما این وضعیت نباید دستمایه بازی‌های سیاسی قرار بگیرد.

افزودن نظر جدید