عارف در بازدید از شهر فرودگاهی امام:نباید موضوع توسعه فرودگاه امام(ره) به بحث سیاسی تبدیل شود/ حمایت مجلس از ساماندهی باراندازهای اطراف تهران و ایجاد شهرسایبری

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران با اعلام این مطلب كه ۲ پیشنهاد شهر فرودگاهی در رابطه با راه‌اندازی منطقه لجستیك برای ساماندهی باراندازهای پراكنده شهر تهران و همچنین ایجاد شهر سایبری قابل توجه است، از حمایت مجلس از اجرای ۲ پیشنهاد فوق خبر داد و گفت: نباید موضوع توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) تبدیل به مسئله سیاسی شود.

به گزارش امیدنامه،دکتر محمدرضا عارف رئیس مجمع امید تهران در نشست هم‌اندیشی  اعضای این مجمع با  اعضای هیات مدیره شركت شهر فرودگاهی امام خمینی به ارائه نكاتی در رابطه با راه‌اندازی منطقه لجستیك شهر فرودگاهی امام خمینی به منظور ساماندهی باراندازهای پراكنده شهر تهران و همچنین شهر سایبری پرداخت.

عارف گفت: امیدواریم این برنامه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با بهترین شیوه و در كمترین زمان به سرانجام برسد.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران با تاكید براینكه پیشنهادات شركت شهر فرودگاهی امام خمینی با توجیه مناسب قابل انجام است گفت: ما تجربه قانونی شدن جلوگیری از توسعه فرودگاه‌ها را در مجلس هفتم داریم. به همین دلیل باید تلاش كنیم تا پیشنهادات مناسب در جهت توسعه فرودگاه تبدیل به مسائل سیاسی نشوند.چرا که درگذشته با نگاه سیاسی مانع از توسعه فرودگاه امام شدند.

وی با ابراز نگرانی از  عقب ماندن ایران در پذیرش توریسم نسبت به دیگر کشورهای  منطقه ،افزود: اگرچه دستیابی به ۱۱۰ میلیون مسافر در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در پروسه ۲۵ ساله آرمانی به نظر می‌رسد اما امیدواریم با دستیابی به ۳۰ میلیون مسافر در فرودگاه امام بتوانیم به بخشی از اهداف مورد نظر دست یابیم.

رئیس مجمع امید تهران تاکید کرد: بحث مهندسی لجستیك بحث جدی است و خواهشم این است كه با نگاه سنتی به آن نپردازیم.

وی نگاهی علمی به مهندسی  لجستیك را  مزیتی برای كشور برشمرد و بر ضرورت استفاده از ظرفیتهای فرهنگستان علوم در این خصوص تاکید کرد و گفت: در ایجاد شهر سایبری در فرودگاه امام باید دیدگاه نو را در نظر داشته باشیم و تلاش كنیم تا به انقلاب چهارم صنعتی در كشور برسیم.

عارف در پایان با اشاره به اینكه در منطقه رقبای جدی وجود دارد گفت: امیدواریم با راه‌اندازی منطقه لجستیك شهر فرودگاهی امام خمینی به هاب لجستیكی در منطقه تبدیل شویم.

گفتنی است رئیس مجمع امید تهران به همراه اعضای این مجمع در حاشيه نشست هم‌انديشی با اعضای هیات مديره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی از ترمینال سلام بازدید کردند.

در این بازدید محمدرضا عارف رئیس مجمع نمایندگان استان تهران ، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، دکتر علیجانی،دبیر مجمع نمایندگان استان تهران،زهرا سعیدی،نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، زهرا نژاد بهرام، محمد سالاری، شهربانو امانی،علیخانی  و ناهید خداکرمی از اعضای شورای شهر تهران،علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، علیرضا محفوظی معاون حقوقی امور مجلس و هماهنگی استان‌های وزیر راه و شهرسازی، شهرام آدم‌نژاد رئیس هیات  مدیره  و مدیر عامل شهر فرودگاهی امام خمینی،، فرمانده یگان حفاظت فرودگاه، فرمانده نیروی انتظامی فرودگاه و فرمانده اداره گذرنامه فرودگاه حضور داشتند.

افزودن نظر جدید