عارف: به دنبال استفاده ابزاری از زنان در انتخابات نیستیم

رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: امشب آخرین جلسه خود را با گروه حامیان دولت برگزار می کنیم و فهرستمان را تا فردا اعلام خواهیم کرد.

به گزارش امیدنامه، محمدرضا عارف در نشست انتخاباتی معاونت زنان ستاد ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان با اشاره به نقش موثر زنان در همه عرصه های جامعه افزود:‌ ما معتقدیم که زنان 50 درصد در انتخابات نقش دارند اما با توجه به اینکه می توانند مشوق همسران و فرزندانشان هم باشند این نقش به 75 درصد می رسد.

 
وی با اشاره به اینکه باید طی چندین برنامه نقش زنان در کشور برجسته تر شود گفت: یکی از کانون‌هایی که در تغییر نگرش منطقی به قوانین در خصوص زنان تاثیر دارد مجلس شورای اسلامی است.
 
عارف با اشاره به اینکه در انتخابات اخیر هم،‌ زنان را در اولویت و راهبرد می دانیم افزود:‌ ما بنا نداریم گفتمان شعاری داشته باشیم و در ایام انتخابات از زنان استفاده ابزاری کنیم.
 
رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در بخش دیگری از سخنانش به مکانیزم تهیه فهرست اصلاح طلبان اشاره کرد و گفت: ما در ائتلاف خود از همان ابتدا به حامیان دولت توجه داشتیم و بر همین اساس امشب آخرین جلسه خود را با حامیان دولت برگزار خواهیم کرد و تا فردا فهرست اعلام می شود.
 
عارف گفت: ما در عین اینکه از هویت اصلاح طلبی خود کوتاه نمی آییم اما به نظام تک حزبی اعتقاد نداریم و نگاه ما داشتن جریان‌های قوی سیاسی است که با قدرت با هم رقابت کنند اما پس از انتخابات با هم رفاقت داشته باشند.
 
وی افزود: ائتلاف ما با حامیان دولت در ادامه حماسه سال 92 خواهد بود و امیدواریم دولت پس از بحث برجام دستاوردهای زیادی داشته باشد که روند 92 در اسفند 94 ادامه یابد و دستاورد آن را در سال 96 ببینیم.
 
عارف با اشاره به نزدیکی ایام تبلیغات مجلس شورای اسلامی از همه هواداران و نامزدان اصلاح طلب خواست با توجه به تقارن این ایام با ایام فاطمیه ،‌حرمت این ایام را حفظ کنند.
وی گفت:‌ در پنجشنبه نخستین برنامه ما به زنان اختصاص دارد .
عارف درباره لیست اصلاح طلبان نیز گفت: با حامیان دولت جلسات خوبی برای ائتلاف داشتیم و با وسواس در حال تهیه لیست هستیم یکی از اولویت های ما در تهیه لیست بانوان هستند

 

افزودن نظر جدید