عارف به تئاتر شهر رفت:باید از همه سلیقه ها در تولید آثار هنری دفاع مقدس استفاده کرد+تصاویر

دکتر محمدرضا عارف عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر از نمایش « هفت عصر هفتم پاییز » به کارگردانی ایوب آقاخانی دیدن کرد.

به گزارش امیدنامه ،رئیس فراکسیون امید بعد از پایان اجرای نمایش با تقدیر از به صحنه بردن این اثر هنری مرتبط با دفاع مقدس گفت: سهم رزمندگان اسلام در پاسداری ارزش های انقلاب اسلامی از جایگاه بسیار ارزشمند و بالایی برخوردار است و این نکته بسیار مهمی است که باید نسل آینده ما از این جایگاه رفیع آگاهی کافی داشته باشند. از همین جهت زبان هنر می تواند بهترین و موثرترین زبان برای به تصویر کشیدن رشادت ها و فداکاری های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس باشد و عوامل اجرایی نمایش « هفت عصر هفتم پاییز» توانستند تصویر و روایت تاثیرگذار و جالب توجهی از زندگی شهید محمد جهان آرا به مخاطب ارائه دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: تلاش هنرمندان برای به تصویر کشیدن ارزش های دفاع مقدس در مجموع خوب بوده است اما من معتقدم در این عرصه باید از همه سلیقه ها و اندیشه ها استفاده کرد که تاکنون این مسئله کمتر اتفاق افتاده است. به هر حال من امیدوارم در دوره جدید فعالیت های دولت شاهد حضور همه سلائق هنری در به تصویر کشیدن ارزشهای دفاع مقدس باشیم.

رئیس فراکسیون امید دوری از شعارزدگی های رایج را یکی از عوامل موفقیت نمایش «هفت عصر هفتم پاییز دانست» و گفت:باید تلاش کنیم با زبان هنر روایتی صادقانه از هشت سال دفاع مقدس به نسل جدید ارایه کنیم. امیدوارم هم در صحنه تئاتر هم در صدا و سیما و نیز در فیلم های سینمایی شاهد آثاری باشیم که از شعارزدگی به دور باشد.

نمایش «هفت عصر هفتم پاییز» در دل داستانی عاشقانه به زاویه‌هایی از زندگی  شهید محمد جهان آرا از فرماندهان مطرح دوران هشت سال دفاع مقدس می پردازد.

عکس از:مریم قهرمانی‌زاده

 

افزودن نظر جدید