عارف: اولویت اول فراكسيون اميد مدیریت مجلس است/براي رياست بايد در صحن علنی مجلس به رقابت با یکدیگر بپردازیم

وقایع‌اتفاقیه نوشت: محمدرضا عارف منتخب اول تهران و بخت اصلی اصلاح‌طلبان برای ریاست مجلس دهم با تأکید بر اهمیت نشست روز گذشته لیست امید و همچنین دیدار منتخبان مجلس دهم با رئیس جمهوری گفت: منتخبان مردم حضور و مشارکت خوبی در اولین جلسه فراکسیون امید داشتند. باتوجه به اینکه جلسه طولانی بود ولی رویکرد خوب و مثبتی بین حاضران دیده می‌شد.

وی همچنین اولویت اول اصلاح‌طلبان در مجلس دهم را تشکیل و انسجام فراکسیون امید دانست و گفت: بیش از هرچیز تحقق این امر مسئله منتخبان لیست امید در مجلس است. طبیعی است که وقتی فراکسیون تشکیل شود اولویت اول آن نیز مدیریت مجلس است.

عارف اضافه کرد: باتوجه به حضور و استقبال منتخبان در این جلسه با اصلاح‌طلبان و همراهان آنها به یک انسجام واقعی رسیده‌ایم و وقتی به انسجام مدنظر برسیم، امیدواریم در جلسه بعد اساسنامه به تصویب برسد و ارکان فراکسیون مشخص شود و بعد درباره اولویت‌های بعدی صحبت خواهیم کرد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه هیچ جلسه‌ای برای تعیین ریاست مجلس با هیچ فردی نداشته، افزود: درباره ریاست مجلس با آقای لاریجانی هیچ جلسه‌ای نداشته‌ام و صحبتی دراین‌باره نیز نشده است.

عارف همچنین تأکید کرد: ریاست مجلس یک پست است و اگر صحبت درباره تعامل با آقای لاریجانی است که این تعامل وجود دارد اما درباره ریاست مجلس نمی‌دانم می‌شود نام تعامل را برای آن انتخاب کرد یا نه؟ ولی باتوجه به فضایی که اکنون در آن قرار داریم، به نظرم باید صبر کنیم و در صحن علنی مجلس به رقابت با یکدیگر بپردازیم.

 

افزودن نظر جدید