ظریف: منتقدان به نیمه خالی لیوان نگاه می‌کنند

وزیر امور خارجه گفت: برای نخستین‌بار در تاریخ شورای امنیت، کشوری که به واسطه برنامه غنی‌سازی تحت فصل هفت بود، برنامه غنی‌سازی‌اش به رسمیت شناخته شد.

به گزارش امید به نقل از ایلنا ،محمدجواد ظریف در خصوص احتمال برخی انتقادها تصریح کرد: اینکه برخی منتقدان بتوانند ایرادهایی در این توافق پیدا کنند، منتفی نیست٬ زیرا این یک مصالحه است و در هر مصالحه‌ای بخشی به نفع یک‌طرف و بخش دیگر به نفع طرف مقابل است.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان تاکید کرد: در هرحال مهم این است که ما توانسته‌ایم در مذاکره‌ای که یک طرف آن شش قدرت عمده جهان بودند و یک‌طرف آن جمهوری اسلامی ایران با اتکا به خدا و حمایت مردم ایستاده بود، از حقوق خود دفاع کنیم و برای نخستین‌بار در تاریخ شورای امنیت، کشوری که به واسطه برنامه غنی‌سازی تحت فصل هفت این شورا بود، برنامه غنی سازی‌اش به رسمیت شناخته شد و تحریم‌ها علیه آن متوقف شد.

وزیر خارجه کشورمان گفت: برای این‌که چنین دستاوردی داشته باشیم، ناگزیر بودیم مذاکره کنیم. مذاکره هم به این معنی است که شما امتیازی می‌دهید و امتیازی می‌گیرید. اگر دوستان بخواهند به نیمه خالی لیوان نگاه کنند، می‌توانند نقاطی در آن پیدا کنند ولی اگر بخواهند به منافع ملی و شادی مردم نگاه کنند، آنگاه نیمه پر لیوان را می‌بینند.

افزودن نظر جدید