طنز/ چهارشنبه آخر زندگی

سعید‌‌‌‌‌ هوشیار در قانون نوشت:

هوش خراش وظیفه خود می‌داند طبق تجربه سالیان گذشته گزارشی پیش بینی گونه از وقایعی که قرار است امشب در خیابان‌های شهر‌های مختلف رخ دهد را منتشر کند.
سنتی باستانی به نام چهارشنبه سوری که از قدیم قرار بود این‌طور باشد که مردم آتشی روشن کنند و به‌صورت نمادین بدی‌ها و پلشتی‌ها را به آتش بسپارند و... منتها این سنت کمی تغییر هویت داد! به گزارش لحظه به لحظه وقایع امشب از سرویس خودسوزی هوش خراش توجه کنید.
ساعت 3 الی 5
هر 5 دقیقه یک بار صدای انفجار کوچکی شنیده می‌شود که ناشی از سیگارت‌ها و اکریل سرنج‌هاست. هر از چند گاهی نیز صدای فریادی شنیده می‌شود که بعدش عده‌ای می‌خندند. 
ساعت 5 الی 6
در این بازه زمانی مانند ساعت 3 تا 5 صدای انفجار شنیده می‌شود منتها به این صورت که هر 20 ثانیه یکبار یک انفجار كوچک و هر 2 دقیقه یکبار یک بمب کنارجاده‌ای منفجر می‌شود. صدای فریادهایی هم به گوش می‌رسد.
ساعت 6 تا 7
کم کم به اوج خود نزدیک شده، به این صورت که هر دو ثانیه یک انفجار کوچک و هر 20 ثانیه یک انفجار بزرگ رخ داده و صدای فریاد‌ها به اوج خود رسیده است.
ساعت 7 تا 8
انفجار کوچک و بزرگ هر ثانیه در حال رخ دادن است. هر از چندگاهی صدای فریاد شخصی شنیده می‌شود که به ظاهر آتش گرفته و در حال دویدن است و عده زیادی از مردم در حال خندیدن هستند.
ساعت 8تا10
جمعیت خشمگین به سمت مغازه‌ها و مردم یورش برده و هر چه به دست‌شان می‌رسد را آتش می‌زنند.
ساعت 10 تا 12
عده‌ای از جمعیت خشمگین به بیمارستان رفته و عده‌ای دیگر به خانه می‌روند، عده‌ای هم هنوز در خیابانند که هر چند دقیقه یک بار صدای یکی از آنها شنیده می‌شود که ناله‌ای بلند از ته معده‌اش سر می‌دهد.
سرویس جراحت و سوزش هوش خراش در اطلاعیه‌ای از مردم عزیز خواست از حرکت‌های زیر پرهیز کنند.
1: همدیگر را به آتش نکشید. ممکن است جراحت شدید رخ دهد و منجر به مرگ شود.
2: مغازه‌ها و دکان‌ها را منفجر نکنید.
3: وقتی فردی با موی فرفری دیدید آتش در موهایش نیندازيد که همه‌اش بسوزد و بعدش بخنديد.
4: بچه‌ها را آتش نزنید که از رویش بپرید و بخندید.
5: کپسول گاز را در آتش نیندازید.
6: برای انفجاری مهیب‌تر در زیرزمین با وسائل آشپزخانه اورانیوم غنی نکنید.
نصیحت پدر به پسر در سال 1440
«پسرم، این چه کاریه دیشب رفتی تركمنستان‌رو منفجر کردی، این یک سنت باستانیه که ما توش بمب تو کوچمون منفجر می‌کردیم، همدیگرو آتش می‌زدیم، عملیات انتحاری کردن تو کشورهای دیگه برای خنده موجب دردسر میشه عزیزم، شهرداری که یک جاهایی رو تعبیه کرده، برید همونجا خودتونو بترکونید دیگه! مگه برادرت پارسال خودشو چه جوری ترکوند؟ نمیخوای این کارو کنی برو تو وان، مجید خراطها بذار رگتو بزن! کاری نداره که! من نمی‌دونم حتما باید کشورهای دوست و همسایمونو بترکونید تا آخرین چهارشنبه زندگیت ادا بشه؟»
 خبرنگار واحد مرکز خبر/اکریل و سرنج

 

افزودن نظر جدید