طرح سوال از وزرای کشور و دادگستری به‌دلیل عدم دستگیری سعید مرتضوی تقدیم هیات رییسه مجلس شد

یک عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس از طرح ۲ سوال از وزرای دادگستری و کشور درمورد علت عدم دستگیری سعید مرتضوی خبر داد و گفت که این ۲ طرح سوال تقدیم هیات رییسه مجلس شده است.

به گزارش امیدنامه به نقل از ایلنا،فاطمه سعیدی با اشاره به طراحی سوال از وزرای کشور و دادگستری درباره علت عدم دستگیری سعید مرتضوی اظهار داشت: باتوجه به اظهارات اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر این‌که هنوز موفق به دستگیری سعید مرتضوی نشده‌اند، در سوالاتی جداگانه از وزرای دادگستری و کشور خواستار توضیح در این رابطه شدم که این ۲ طرح سوال تقدیم هیات رییسه مجلس شده است.

وی افزود: در این ۲ طرح سوال جداگانه، از آقایان عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور و سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری درباره این‌که آیا اساساً اقدامی برای جلب سعید مرتضوی انجام شده است، سوال کردم.

این نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با اشاره به مفاد سوال از وزیر کشور خاطرنشان کرد: در شرح سوال از آقای رحمانی فضلی تاکید کردم که باتوجه به فعالیت نیروی انتظامی ذیل وزارت کشور، آیا آقای رحمانی فضلی نظارتی بر نحوه عملکرد نیروی انتظامی در جلب سعید مرتضوی داشته است.

وی ادامه داد: همچنین از این مسئولان سوال کردم که آیا حکم جلب سعید مرتضوی به نیروی انتظامی ابلاغ شده و آیا این متهم از کشور خارج شده است. همچنین لازم است وزیر کشور توضیح دهد که درصورت خروج سعید مرتضوی از کشور، چرا مسئولان نتوانستند مانع از این اقدام این متهم شوند.

سعیدی همچنین به تشریح سوال خود از وزیر دادگستری پرداخت و گفت: در این طرح سوال از آقای آوایی پرسیدم که آیا اقدامی برای جلب سعید مرتضوی انجام شده، آیا حکمی برای این متهم صادر شده و همچنین درصورت صدور حکم، چرا این حکم به اجرا درنیامده است.

افزودن نظر جدید