ضرغامی به ستاد اجرایی فرمان امام می رود

برخی گمانه زنی ها از مسئولیت قریب الوقوع عزت الله ضرغامی در ستاد اجرایی فرمان امام (ره ) خبر می دهد. ضرغامی بعد از پایان دو دوره ریاست بر صدا و سیما در آبان ماه گذشته به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی مجازی درآمد اما با توجه به روحیه اجرایی ضرغامی به نظر می رسد او تلاش می کند مسئولیتی اجرایی برعهده گیرد.

به گزارش امید یه نقل از ایران، شنیده ها حکایت از این دارد که احتمال رفتن ضرغامی به ستاد اجرایی فرمان امام زیاد شده است اما معلوم نیست او جایگزین محمد مخبر رییس ستاد خواهد شد یا مسئولیت یکی از معاونت های ستاد را بر عهده می گیرد. البته از آنجا که محمد مخبر در سال 1386 جایگزین محمد جواد ایروانی شد بعید است از مسئولیت ستاد کنار برود و احتمال بیشتر ضرغامی یکی از معاونت های آن را برعهده خواهد گرفت.

بعد از پایان دوران ریاست ضرغامی بر صدا وسیما و روی کار آمدن محمد سرافراز به تدریج و ظرف  2ماه همه معاونان صدا وسیما برکنار و افراد جدید جایگزین آنها شدند.

گفته می شود ضرغامی که این روزها به شدت از جانب همکاران سابقش برای معرفی به دیگر نهادها برای تصدی مسئولیتهای جدید تحت فشار است وعده داده دوستانش کمی صبر کنند تا او به ستاد برود و زمینه همکاری آنها را فراهم کند.

رستمی، دارابی، غلامرضایی، رضاییان، طهماسبی و صوفی و علی عسگری از دوستان نزدیک ضرغامی هستند که بعد از پایان دوره او در صدا وسیما از سمت های معاونت این سازمان کنار گذاشته شدند.

ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مجموعه بزرگ اقتصادی است که عواید حاصل از فعالیتهای اقتصادی خود را زیر نظر مقام معظم رهبری و در امور عام المنفعه هزینه می‌کند.

این ستاد در واقع مجری اصل 49 قانون اساسی است. اصلی که می گوید دولت موظف است ثروت های ناشی از ربا، غصب، رشوه، اختلاس، سرقت، قمار، سوء استفاده  از موقوفات، سوء استفاده از مقاطعه کاری‎ها  معاملات دولتی، فروش زمین های موات و مباحات اصلی، دایر کردن اماکن فساد و سایر موراد غیر مشروع را گرفته و به صاحب حق رد کند و در صورت معلوم نبودن او به بیت المال بدهد.

افزودن نظر جدید