شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خواستار انسجام فراکسیون اصلاح‌طلب شورای شهر شد

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: مقرر شد هر دو ماه یکبار برای هماهنگی و انسجام بیشتر نشست مشترک اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران با اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار شود.

به گزارش امید به نقل از ایلنا، مصطفی کواکبیان از نشست روز گذشته اکثریت اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر تهران با اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در محل حزب مردم‌سالاری خبر داد و گفت: در این نشست مشترک طرفین دیدگاه‌های خود را در مورد سه موضوع علت تغییر در ترکیب هیات رئیسه شورای چهارم تهران در دومین سال فعالیت و همچنین موضوع لایحه دولت یازدهم برای انتخاب مستقیم شهرداران از سوی مردم و نیز نحوه تداوم هماهنگی و همکاری های پاینده ارائه دادند.
کواکبیان افزود: آسیب شناسی موضوع مربوط به هیات رئیسه شورای شهر تهران علاوه بر لابی‌های گسترده رقبا به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید به تشکلی که نامزد آن تشکل در جریان رای گیری با رای سفید خود وضعیت ترکیب هیات رئیسه را متحول کرد، تذکر لازم داده شود و همچنین مقرر شد هر دو ماه یکبار برای هماهنگی و انسجام بیشتر نشست مشترک اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران با اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار شود.
دبیر کل حزب مردم‌سالاری با اشاره به لایحه دولت یازدهم برای انتخابات مستقیم شهرداران اظهار داشت: در این جلسه جمع‌بندی این موضوع به گونه‌ای شد که اولاً در این لایحه انتخابات شهرداران صرفا در کلان‌شهرها و شهرهای بالای یک صد هزار نفر جمعیت صورت گیرد.
کواکبیان گفت: علاوه بر این حتما حق عزل شهرداران باید با شوراها باشد و در درجه سوم انتخابات معاونان شهردار و شهرداران مناطق پس از معرفی آنان از سوی شهردار منتخب مردم حتما باید بر عهده شوراها باشد.
وی با بیان اینکه برای نظارت هر چه بیشتر شوراها بر عملکرد شهرداران انتخاب حسابرسان نیز باید برعهده شوراها گذاشته شود، گفت: همچنین حیطه اختیارات شوراها باید به گونه‌ای باشد که حتما موجبات افزایش قدرت شوراها و گسترش اختیارات آنها را در پی داشته باشد. به گونه‌ای که واقعا شوراهای شهرداری در وضعیت کنونی به شوراهای شهر در وضعیت مطلوب متحول شود و همچون برخی از کشورهای پیشرفته شوراها بتوانند در خصوص نیروی انتظامی و یا همان پلیس شهر و مدارس آموزش و پرورش و بیمارستان‌ها و بهداشت و درمان نیز دارای اختیاراتی باشند.
وی تاکید کرد: به هر حال دولت باید توجه کند انتخاب مستقیم شهرداران در صورتی که همراه با افزایش اختیارات شوراها باشد معنا دارد و به نفع مردم تمام خواهد شد.
کواکبیان در پایان گفت: در این جلسه اعضای شورای هماهنگی خواستار انسجام فراکسیون اصلاح طلب شورای شهر تهران و گزارش عملکرد این فراکسیون به مردم و شورای هماهنگی شدند.

افزودن نظر جدید