شورای سیاست گذاری اصلاح‌طلبان: رد صلاحیت اصلاح‌طلبان در راستای حاکمیت تک ‌صدایی است

شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان در بیانه ای ضمن انتقاد از رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان این اقدام هیات‌های نظارت را در راستای حاکمیت تک صدایی دانسته و از شورای نگهبان خواستند به گونه‌ای عمل کنند که منویات رهبری در خصوص مشارکت حداکثری مردم در انتخابات محقق شود.

به گزارش امیدنامه در متن این بیانیه آمده است:

به نام خدا

در این برهه تاریخی اصلاح طلبان برای برداشتن گام دوم متحد شدند تا بار دیگر در راستای ماهیت مردمی جمهوری اسلامی و اجرای سفارش مقام معظم رهبری برای حضور همه نظرها و سلیقه ها(حتی مخالفان نظام) در انتخابات، مردم را به طور گسترده به مشارکت در این اقدام بزرگ ملی دعوت کنند.
توفیق دولت تدبیر و امید، که با گام اول اصلاح طلبان فرصت تصدی کار یافت، در به سرانجام رساندن برجام بهترین خبر شادی بخش سالیان اخیر بود و امید به رونق اقتصادی را در مردم زنده کرد؛ ولی عدم احراز یا ردصلاحیت گسترده کاندیداهای مجلس دهم اسباب تاثر و تاسف جامعه و علاقمندان نظام جمهوری اسلامی ایران را فراهم می آورد. ما نگران هستیم روند ردصلاحیت های گسترده کاندیداهای اصلاح طلب و دیگر حامیان دولت، که حرکت در جهت حاکمیت تک صدایی، ضد مردمسالاری دینی و رودررو با توصیه مقام معظم رهبری است، موجب کاهش مشارکت مردم شود و مجلس دهم که باید نماد و ارگان جمهوریت دربرگیرنده ی افکار و سلیقه های گوناگون و تبلور آرای یک ملت باشد، نتواند به وظیفه خطیر خود درست عمل کند.
در شرایط کنونی از ردصلاحیت شدگان می خواهیم در فرصت باقیمانده از طریق مراجع قانونی اعتراض کنند؛ از شورای محترم نگهبان انتظار می رود با عنایت به رهنمودهاي مقام معظم رهبری با معیار قراردادن قانون اجرای انتخابات و قانون اساسی در وضعیت تایید صلاحیت ها تجدیدنظر کنند؛ و از رییس جمهور محترم (که مسوول اجرای قانون اساسی است) و دیگر شخصیت های تاثیرگذار نظام می خواهیم با تعامل با مقام های تصمیم گیرنده، در راستای اصلاح مشکل کنونی و رفع آثار سوء و جبران ناپذیر آن اقدام کنند.
امیدواریم مسوولان محترم با تجدید نظر در روند کنونی برای تقویت پایه های نظام، زمینه ی مشارکت حداکثری و جلب آرای عمومی را فراهم کنند./

27 دی ماه 1394

شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان

دیدگاه‌ها

من شخص با این اوضاع که هیت های اجرایی درست کردن تو انتخابات شرکت نمیکنم

افزودن نظر جدید