شهردار تهران؛ یکی از دو محسن؟

هفته‌نامه مثلث نوشت:گویا در بهشت خبر‌های مهمی دهان به دهان می‌چرخد. اصلاح‌طلبان می‌گویند یکی از این دو محسن، شهردار پایتخت خواهد شد؛ «محسن مهر‌علیزاده یا محسن هاشمی».

خبری تایید نشده هم می‌گوید محمد‌باقر قالیباف هم از عدم تمایلش برای ادامه حضور در شهرداری تهران گفته است. اگراین حرف‌ها درست باشد گویا باید منتظر تغییرات فراوانی در معادلات شورای شهر تهران هم باشیم، حالا که احمد مسجد جامعی دیگر قرار نیست به وزارت ارشاد برود و بنا بر ملاحظاتی در شورای شهر ماندگار شده است، می‌گویند او بیشترین شانس را برای تکیه زدن بر کرسی ریاست شورای شهر تهران دارد. پیش از این شایع شده بود که در توافقی قرار شده که مسجد جامعی رئیس شورای شهر شود و در قبال این رئیس شدن محمد‌باقر قالیباف هم در شهرداری تهران باقی بماند. اصلاح‌طلبان شورا اما گویا این معادله را بر نتافته و بر یک گزینه اصلاح‌طلب برای رفتن به بهشت فکر می‌کنند.

محسن هاشمی البته چند روز پیش دیداری مهم با محمد‌باقر قالیباف داشته است؛ البته هاشمی مخالفانی در میان اصولگرایان دارد.
محسن مهر‌علیزاده هم که در لیست گزینه‌های وزارت ورزش حضور داشت،‌حالا که رفتن سلطانی‌فر به دولت قطعی شده از گزینه‌های اصلی شهرداری تهران است. در این میان می‌گویند اصولگرایان غیر از محمد‌باقر قالیباف به رستم قاسمی هم برای شهرداری تهران فکر می‌کنند؛ هرچند می‌گویند زنگنه ابراز تمایل کرده که اگر به وزارت نفت رفت حتماً رستم قاسمی را در کنار خود داشته باشد.
در شورای شهر اتفاقات دیگری هم در جریان است. ولی الله شجاع‌پوریان با رفتن سلطانی‌فر به شورا راه خواهد یافت و اگر افراد دیگری مانند حجت و دنیا‌مالی هم بروند، باز هم اصلاح‌طلبان دیگری به شورا راه خواهند یافت.

افزودن نظر جدید