محمدرضا عارف در آستانه روز ملی سینما مطرح کرد:

سینمای ایران باید به جایگاهی برسد که در شان هنرمندان، کارگردانان و اهالی هنر قرار بگیرد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مهم‌ترین آرزویش در روز ملی سینما را ارتقای کیفی و کمّی سینمای کشورمان دانست تا این هنر در کمال بالندگی هم مخاطب ایرانی و هم خارجی را راضی نگه دارد و در راستای ارتقای دانش و سلیقه این مخاطب گام بردارد.

به گزارش امید به نقل از مهر،دکتر محمدرضا عارف در آستانه روز ملی سینما گفت:قرار گرفتن سینما در جایگاه واقعی خود یکی دیگر از مهمترین آرزوهای من برای سینمای ایران است. سینمای ایران باید به جایگاهی برسد که در شان هنرمندان، کارگردانان و اهالی هنر قرار بگیرد. سینمای ایران و هنرمندان این عرصه توانایی و ظرفیت‌های بالایی دارند و اگر امکانات و شرایط به درستی فراهم شود تمام انرژی و وقت هنرمندان در اختیار رشد سینما قرار می‌گیرد و نتایج موثرتری خواهد داشت.

وی افزود:: امیدوارم برنامه های آقای روحانی درباره سینما اجرایی شود و هرچه سریعتر شرایط بهتری برای سینمای ایران بوجود آید. البته من به سیاست های دولت یازدهم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به سینما خوشبین هستم و امیدوارم تاثیرات لازم در سینما را داشته باشد.

عارف درباره مشکلات خانه سینما نیز گفت: امیدوارم علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مشکلات موجود بر سر خانه سینما را برطرف کند، البته به مدیریت حجت الله ایوبی در سینما نیز خوشبین هستم و مطمئن هستم که بهترین راهکارها را برای حل بحران خانه سینما ارائه خواهد داد و رضایت دو طرف را جلب می‌کند. البته این روزها خبرهای رسمی هم مبنی بر بازگشایی خانه سینما در روز ملی سینما اعلام شده است که این خود نویدبخش حرکتی رو به جلو و به دور از تنش‌ها است.

افزودن نظر جدید