زمین‌خواری 4 میلیاردی در بوشهر

فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف بیش از 15 هزار متر مربع زمین خواری به ارزش 4 میلیارد ریال داد.

به گزارش امیدنامه به نقل از ایسنا، سردار خلیل واعظی در این باره اظهار کرد: در پی دریافت اخباری مبنی بر تصرف اراضی دولتی متعلق به اداره منابع طبیعی توسط فردی سودجو، واقع در اطراف روستای کره بند کارآگاهان پلیس آگاهی استان تحقیقات و بررسی های خود را در این خصوص آغاز کردند.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی با بررسی های انجام شده و اقدامات اطلاعاتی فردی که با مدارک جعلی اقدام به تصرف و شخم زنی مقدار 15 هزار و 334 متر مربع از اراضی متعلق به اداره منابع طبیعی کرده بود را شناسایی کردند.

سردار واعظی با بیان اینکه کارشناسان ارزش زمین تصرف شده را 4 میلیارد ریال اعلام کردند، گفت: در همین راستا یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به این که تجاوز به منابع طبیعی و ملی، تجاوز به سرمایه های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این سرزمین است، گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه های نظارتی الزامی است.


 


 

افزودن نظر جدید