دبیرعضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات:

زمینه حضور اصلاح‌طلبان فراهم باشد،دوم خرداد دیگری خواهیم داشت

دبیرعضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با بیان اینکه حاکمیت در انتخابات ریاست جمهوری نباید سلیقه‌ای برخورد کند،گفت:اگر زمینه حضور اصلاح طلبان فراهم باشد، دوم خرداد دیگری خواهیم داشت.

احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با پایگاه پایگاه خبری-تحلیلی امید در پاسخ به سوالی درخصوص امکان تکرار حماسه دوم خرداد و الزامات خلق این حماسه گفت: اگر در انتخابات رقابتی نباشد و جناح‌های مختلف در انتخابات حضور نداشته باشند، یک جریان با یک دیدگاه نمی‌تواند حماسه سیاسی بیافریند بنابراین حضور سلایق در چهارچوب نظام در انتخابات پیش رو بسیار مهم است.
وی ادامه داد: رهبر انقلاب هم برای اولین بار در دوم خرداد از تعبیر حماسه برای انتخابات استفاده کردند و این را باید کسانی که چندان زیاد از حضور اصلاح طلبان در انتخابات استقبال نمی‌کنند، به یاد داشته باشند.
دبیر کل حزب اراده ملت با اشاره به این مطلب که حاکمیت باید زمینه‌های حضور تمام سلایق را فراهم کند، تاکید کرد: یکی از کارهایی که حاکمیت می‌تواند برای خلق مجد این حماسه انجام دهد، فراهم کردن حضور سلایق مختلف است. چراکه در این صورت این سلایق مختلف موجب می‌شود مردم برای حمایت از جناح خاص خود، پای صندوق‌های رای بیایند.
وی ادامه داد: استفاده از امکانات برای تبلیغات انتخاباتی توسط جناحی خاص و یا به نفع جناحی خاص، قطعا توازن این رقابت را بر هم می‌زند. بنابراین مراقبت از چنین رخداد‌ها و عملکردهایی قطعا تاثیرگذار خواهد بود.
حکیمی‌پور تاکید کرد: باید شور و شوق مردم را برای شرکت در انتخابات بالا برد به طوری که مردم احساس کنند، رایشان موثر است و حق انتخاب دارند.
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با بیان اینکه: اصلاح طلبان هم باید با قدرت و با کاندیدای اصلی خود وارد میدان رقابت شوند،گفت: اصلاح طلبان به عنوان یکی از بال‌های این نظام در خلق حماسه سیاسی بسیار تاثیرگذارند بنابراین حضورشان در انتخابات مهم است.
وی در پایان تاکید کرد: نباید با برخوردهای سلیقه‌ای انگیزه و اشتیاق مردم را برای شرکت در انتخابات کمرنگ کنیم.

افزودن نظر جدید