ریاست عارف کیهان را برآشفته کرد

پس از آغاز دور جدید فعالیت شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان،برخی رسانه های وابسته به اقتدارگرایان که در تلاش بودند فعالیت این شورا ادامه پیدا نکند با دستپاچگی به تحلیل های عجیب و غریب روی آوردند.

به گزارش امیدنامه ،روزنامه کیهان که ید طولایی در داستان سرایی و ارائه تحلیلهای دم دستی دارد از ریاست مجدد دکتر عارف در شورای عالی اصلاح طلبان برآشفت و مدعی شد انتخاب عارف توسط اعضای شورای عالی اصلاح طلبان برای ریاست این شورا به این دلیل بود که او نتواند در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ کاندیدا شود چرا که  به زعم این روزنامه«منطقا رئیس شورای سیاستگذاری نمی‌تواند شخصا نامزد هم باشد.»معلوم نیست که روزنامه کیهان این به اصطلاح منطق خود را از کدام مصوبه شورای عالی اصلاح طلبان به دست آورده است.البته به نظر می رسد کیهان تمایلات خود را به عنوان مصوبه شورای عالی اصلاح طلبان تلقی می کند.

در تحلیل عجیب و غریب کیهان آمده است:

 محمدرضا عارف در اقدامی رندانه از سوی پدرخوانده‌های جبهه اصلاحات در ریاست شورای موسوم به سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ابقا شد.

پیش از این برخی زمزمه‌ها از سوی اصلاح‌طلبان درباره لزوم انحلال شورای مذکور یا گرفتن ریاست آن از عارف و واگذاری به پدرخوانده‌ها مطرح بود. اما آخرین تصمیم طیف تصمیم‌گیر اصلی آن بوده که شورای مذکور ابقا شود و عارف رئیس بماند. این در حالی است که تصمیم اصلی خارج از شورای مذکور اتخاذ می‌شود.
محمدرضا عارف پس از دور خوردن در انتخابات ریاست‌جمهوری 92، شاکی بود. او در انتخابات مجلس 94 به عنوان سرلیست ائتلاف امید به مجلس رفت اما در انتخابات ریاست مجلس از سوی طیفی موثر از اصلاح‌طلبان دور خورد. او پس از این اتفاقات احتمال نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری 96 را رد نکرد و حتی گفت که فراکسیون امید در انتخابات 96 از نامزد اصلاح‌طلبان حمایت خواهد کرد. عارف حتی در ضیافت افطار روحانی حاضر نشد.
اکنون به نظر می‌رسد با سپردن ریاست شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، عملا و به شکل محترمانه و زیرکانه، فرصت نامزدی از وی سلب شده است؛ چرا که منطقا رئیس شورای سیاستگذاری نمی‌تواند شخصا نامزد هم باشد.

افزودن نظر جدید