روایت بابک بهادری از دیدار نمایندگان تشکلهای دانشجویی با اعضای فراکسیون امید

یکی از فعالان دانشجویی گزارشی از دیدار دانشجویان منتقد وزیر پیشنهادی علوم با رئیس فراکسیون امید را مطرح کرد.

به گزارش امیدنامه به نقل از تسنیم،بابک بهادری فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف  گزارشی از دیدار جمعی از تشکل‌های دانشجویی با محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید درباره گزینه پیشنهادی وزارت علوم را ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه این دیدار ظهر روز پنجشنبه 4 آبان‌ماه به درخواست تشکل‌های دانشجویی برگزار شد، گفت: در این جلسه برخی از اعضای فراکسیون امید از جمله دکتر عارف، محمود صادقی، پروانه سلحشوری، داوود محمدی و فریدالدین موسوی حضور داشتند و دانشجویان انتقادات و  نکاتی را درباره (غلامی) گزینه پیشنهادی وزارت علوم مطرح کردند.

این فعال دانشجویی با اشاره به برخی از انتقادات تشکل‌های دانشجویی نسبت به گزینه پیشنهادی وزارت علوم گفت: یکی از مهمترین محورهای انتقادی دانشجویان، دیدگاه غلامی نسبت به آموزش رایگان و عدالت آموزشی در دانشگاه‌ها بود. اینکه گزینه پیشنهادی وزارت علوم علیرغم اظهاراتش درباره عدالت آموزشی و آموزش رایگان در دانشگاه‌ها یکی از موسسین موسسات غیردولتی در همدان است و اولین بار در دانشگاه دولتی همدان مسئله دانشجوی پولی را ایجاد کرده است.

بهادری اضافه کرد: عملکرد دکتر غلامی به عنوان رئیس دانشگاه همدان در برخورد با نشریات دانشجویی و دانشجویان منتقد از دیگر محورهای مطرح شده در این دیدار بود. طبق گفته‌ دانشجویان، وی در دوران ریاست خود در دانشگاه بوعلی همدان از نشریات دانشجویی حمایت خوبی نداشته و در برابر تاسیس نشریات سنگ‌اندازی کرده است. دیگر اینکه از استقلال دانشگاه مقابل نهادهای بیرونی چندان حمایت نکرده است.

وی با اشاره به انتقادات دانشجویان نسبت به جایگاه علمی دانشگاه بوعلی همدان نیز گفت: به نظر دانشگاه همدان یکی از دانشگاه‌هایی است که شاخص‌های وزارت علوم را کسب نکرده و قرار بوده وزارت علوم این دانشگاه را نیز به دلیل عملکرد نامناسب در بازنگری‌های خود مورد توجه قرار دهد.

این فعال دانشجویی با اشاره به واکنش اعضای فراکسیون امید به این انتقادات افزود: دکتر عارف در این جلسه سخنی از موافقت یا مخالفت فراکسیون امید درباره گزینه پیشنهادی وزارت علوم مطرح نکرد و بیشتر شنونده سخنان دانشجویان بود. وی  اعلام کرد که این جلسات برای ارزیابی گزینه پیشنهادی وزارت علوم است.

بهادری گفت: طبق سخنان دکتر عارف، فراکسیون امید هنوز درباره گزینه پیشنهادی وزارت علوم به جمع‌بندی نرسیده و هر نماینده‌ای که در این خصوص صحبت کرده، نظر شخصی خود را مطرح کرده است.

افزودن نظر جدید