روایت ایلنا از استقبال مردم از حضور عارف و هاشمی در راهپیمایی 22 بهمن

ایلنا نوشت:

راهپیمایی سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی از ساعت‌های آغازین صبح امروز شروع شد که از همان ابتدا بسیاری از شخصیت های سیاسی به خیل عظیم راهپیمایان پیوستند.

روسای سه قوه، آیت الله هاشمی، علی شمخانی، محمدجواد ظریف، محمدرضا عارف، علی اکبر صالحی، مجید انصاری، ناطق نوری، شهیندخت ملاوردی، عباس عراقچی، محمد شریعتمداری از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های حاضر در مراسم امروز بودند.

رئیس جمهور که از مسیر بزرگراه محمدعلی‌جناح به جمعیت مردم پیوست، از همان ابتدا مورد استقبال قرار گرفت.

در این میان عده ای با ورود رئیس جمهور شعار "گزینه روی میز لبیک یا حسین" را سر دادند.

بسیاری از افراد شرکت کننده در راهپیمایی امروز با داشتن پارچه ها و شال های بنفش فریاد حمایت از روحانی را سر می دادند.

رئیس جمهور پس از حضور در جایگاه به عنوان سخنران ویژه مراسم 22 بهمن امسال اعلام کرد که امروز بعد از گذشت 6 ماه از دولت یازدهم جامعه ما آرامش بیشتری دارد.

وی همچنین تاکید کرد: امروز در دانشگاه ها و مطبوعات فضای آزادتر و آرامتری وجود دارد.

روحانی با بیان اینکه این دولت به فکر حاکمیت قانون در سراسر این سرزمین است، گفت: ما با قانون گریزی مقابله خواهیم کرد.

وی افزود: با اطلاعاتی که به من داده اند 22 بهمن امسال کاملا با دیگر سال ها متفاوت است؛ چراکه امسال همه جناح ها و گروه‌ها با هر تفکری در راهپیمایی شرکت کردند‌ و این نشان می‌دهد كه  انقلاب به گروه خاصی تعلق ندارد.

شرکت کنندگان در راهپیمایی امروز با تشویق و شعارهایی همچون"روحانی حمایتت می کنیم" و "روحانی دوستت داریم" بارها اظهارات رئیس جمهور را مورد تایید و استقبال خود قرار دادند.

در میان صحبت های روحانی عده ای با فریاد "مرگ بر آمریکا" در مقابل جایگاه ریاست جمهوری اقدام به آتش زدن پرچم آمریکا و انگلیس کردند.

نکته قابل توجه مراسم امروز برخی پرچم هایی بود که در دست راهپیمایان قرار داشت که عناوین آن ها با سال های گذشته متفاوت بود.

در برخی از این پرچم ها که به همت بسیج شهرداری تهیه شده بود شعارهایی همچون"ما مشتاق گزینه های روی میز هستیم"، "ما برای نبرد بزرگ آماده ایم" و "به دشمنی که لبخند می زند اعتماد نکنیم "،" گزینه های روی میز خطر مطر ندارد؛ یاوه گویی و تهدید دیگر اثر ندارد" نوشته شده بود.

همچنین آیت الله هاشمی و محمدرضا عارف از شخصیت هایی بودند که با حضور در راهپیمایی به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

افزودن نظر جدید