رمزگشایی شمخانی از ترور فخری زاده

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: سیستم اطلاعاتی کشور با دقت، احتمال وقوع حادثه علیه شهید فخری‌زاده و محل وقوع احتمالی حادثه را پیش‌بینی کرده بودند اما به دلیلی دقت مورد نظر صورت نگرفت.

به گزارش امیدنامه به نقل از ایلنا، دریابان علی شمخانی در مراسم خاکسپاری شهید محسن فخری زاده گفت:‌ غم از دست دادن محسن فخری‌زاده قابل بیان نیست. همین قدر بگویم که ۲۰ سال است که دشمن دنبال به شهادت رساندن وی است اما تا به حال ناکام بوده و این بار هم سیستم اطلاعاتی کشور با دقت احتمال وقوع حادثه و محل وقوع احتمالی حادثه را پیش‌بینی کرده بودند اما به دلیلی دقت مورد نظر صورت نگرفت واگرنه این عملیات را هم ناکام می‌گذاشتیم.

وی ادامه داد: می‌خواهم بگویم سیستم اطلاعاتی به این اطلاعات رسیدند که علیه ایشان قرار است اقدامی صورت بگیرد اما این بار دشمن از سبک و شیوه جدید و تخصصی استفاده کرد که پس از ۲۰ سال به هدف خودش برسد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: شهید فخری‌زاده یک دانشمند هسته‌ای بی‌بدیل بود. نمی‌خواهم به کسی جسارت کنم اما بسیار هستند که با سوء تفاهم دانشمند هسته‌ای نامیده می‌شوند. اگر روزی مجال این شد و مصلحت بر این قرار گرفت که تلاش‌های گام به گام شهید فخری‌زاده در تولید اقتدار در حوزه‌های مختلف از کرونا تا پدافند هسته‌ای بیان شود حتما چشم مبهوت جهانیان بیشتر مبهوت خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین عنوان کرد: متاسفانه عملیات بسیار پیچیده‌ای بود و با به کارگیری تجهیزات الکترونیکی رخ داد و هیچ فردی در صحنه حضور نداشت. اما سرنخ‌هایی وجود دارد ضمن اینکه آن کسی که این طراحی را کرده برای ما مکشوف است که کیست و سابقه آن چیست.

وی افزود: حتما منافقین در این اقدام نقش داشتند و حتما عنصر جنایتکار این امر رژیم صهیونیستی و موساد است.

افزودن نظر جدید