رسولی: کسب اکثریت مجلس آینده هدف راهبردی جریان اصلاحات است

یک عضو بنیاد باران با بیان اینکه کسب اکثریت مجلس آینده هدف راهبردی جریان اصلاحات است تاکید کرد که دستیابی به این هدف دور از دسترس نیست.

به گزارش امید به نقل از فرارو،حسن رسولی ضمن بیان این مطلب درباره امکان تسخیر اکثریت مجلس یازدهم توسط اصلاح طلبان بر اساس آنچه که محمد رضا عارف چندی پیش اعلام کرده بود گفت: به هر حال آنچه که آقای دکتر عارف عنوان کرده اند، یعنی در اختیار گرفتن اکثریت مجلس آینده هدف راهبردی جریان اصلاحات است و به طور طبیعی برای رسیدن به این هدف برنامه های کوتاه مدت و بلند مدتی باید تدوین شود.

وی افزود: ذیل آن برنامه ها، مجموعه ظرفیت های در اختیار و نیز محدودیت هایی که به طور طبیعی برای رسیدن به این هدف مد نظر است پیش بینی می شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: برای برطرف کردن هر کدام از موانع در چارچوب قوانین و مقرارت کشور و حقوق اساسی ملت و حقوق شهروندی افراد و استفاده از حق برابری سیاسی و آزادی مندرج در قانون اساسی اصلاحات طلبان برنامه ریزی خواهند کرد تا جریان اصلاحات بتواند در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده، همانند انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری یک موضع و رفتار منسجم و هماهنگ و کارآمدی از خود به نمایش بگذارد.

رسولی تصریح کرد: امکان رسیدن به هدفی که ایشان گفتند یعنی کسب اکثریت مجلس شورای اسلامی دور از دسترس نیست گفت: شورای نگهبان هم به طور طبیعی بایستی برابر قوانین و مقرارات موضوعه کشور عمل کند و نسبت به جریانات سیاسی موضع پدرانه و همچنین عادلانه ای داشته باشند.

وی تاکید کرد: امیدواریم که شرایط به گونه ای باشد که محدودیت های فراروی جریان اصلاحات به حداقل ممکن و ظرفیت ها و فرصت های قابل استفاده در حداکثر خود بروز پیدا کند تا در یک انتخابات پرنشاط امکان کسب اکثریت کرسی های مجلس فراهم شود چرا که کسب اکثریت مجلس آینده دور از دسترس نیست.

رسولی درباره احتمال اتحاد و ائتلاف میان اصلاح طلبان گفت: من فکر می کنم اصلاح طلبان به اندازه کافی از تفرقه در جریان اصلاحی به خصوص در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 1384به اندازه کافی درس عبرت گرفته اند. آنچنان که در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 و 1392 ریاست جمهوری ملاحظه شد، اصلاح طلبان به حدی از پختگی و بلوغ سیاسی رسیده اند که حاضر نیستند برای بار دوم از این ناحیه آسیب ببینند.

این عضو بنیاد باران افزود: همانطوری که در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 اتحاد و انسجام مجموعه جریانات سیاسی اصلاح طلب و فعالان تحول خواه چه در سطح احزاب و گروه ها و چه در سطح شخصیت های تاثیر گذار همچون آقایان هاشمی رفسنجانی، خاتمی، ناطق نوری، حسن خمینی و عارف و سایر چهره های پیشرو تحول خواه که شامل اصلاح طلبان و اعتدال گرایان می شد، منسجم تر و کارآمدتر بروز پیدا کرد.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به درسی که اصلاح طلبان از گذشته گرفته اند برای شرکت در انتخابات به خصوص انتخابات پیش روی اتحاد و انسجام بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت و بنده هم مانعی بر سر راه اتحاد و ائتلاف اصلاح طلبان و تحول خواهان در انتخابات پیش رو مشاهده نمی کنم.

رسولی درباره نقش بنیاد باران در ایجاد اتحاد و انسجام میان اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی سال آینده نیز گفت: بنیاد باران بر اساس اساسنامه، یک اندیشگاه نظری و فرهنگی در خدمت جریان اصلاحی کشور است. این بنیاد بر اساس اساسنامه و قوانین موضوعه کشور همانند احزاب و گروه های سیاسی به فعالیت های سیاسی ورود پیدا نمی کند ولی به عنوان اتاق فکر جریان اصلاحات نسبت به ارایه طرح و برنامه برای حرکت هایی وسیع همچون انتخابت اقدام می کند.

وی افزود: اصلاح طلب خروجی این اقدام بنیاد باران در انتخابات مجلس هشتم و انتخابات ریاست جمهوری سال 88 در اختیار بخش سیاسی احزاب و گروه های اصلاح طلب جهت بهره برداری قرار گرفت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در خاتمه گفت: داده های مطالعات علمی و کارشناسی بنیاد باران باز هم برای تدوین برنامه ها در انتخابات مجلس آینده در اختیار احزاب و گروه های اصلاح طلب قرار خواهد گرفت تا در صورت تمایل از آن نظرات استفاده کنند.

افزودن نظر جدید