رسولی: باهنر به شدت نگران رقابت درون جریانی خودش هست

سید حسن رسولی در بخشی از مصاحبه خود با ایلنا به اظهارات اخیر باهنر واکنش نشان داد:

طی سالهای گذشته متاسفانه برخی از شخصیت‌های اصولگرا به جای پذیرفتن رقیب و به رسمیت شناختن حق حیات رقیب و حاضر شدن او در میدان رقابت با هدف کمک به پایداری نظام، متوسل به شیوه‌های تهدید و تحقیر نسبت به رقیب شدند.

آقای باهنر گذاره عجیبی مطرح کردند! به این خاطر می‌گویم عجیب که رهبری می‌گویند همه سلایق در انتخابات باشند اما ایشان به عنوان یک کنش‌گر سیاسی متعلق به بخشی از جریان اصولگرا فتوا صادر می‌کنند که به زعم ایشان حتی اصلاح‌طلبان معتدل هم نباید به مجلس بیایند!!

از ایشان باید سوال کرد مگر شما صاحب ملتید؟ مگر شما صاحب مجلس هستید؟ مگر شما حق ویژه‌ای دارید که این چنین بی‌محابا صحبت می‌کنید؟

پیشنهادم این است که شخصیت‌های مثل مهندس باهنر و دوستانی که در جریان رقیب ما نفوذ کلام دارند بیایند به سمتی حرکت کنند که فضای سیاسی کشور توام با اخلاق باشد. سال ۶۹ من معاون سیاسی استاندار بودم خدمت رهبری رسیدیم ایشان در آنجا فرمودند اگر سیاست همراه با اخلاق نباشد چیزی جز بازی نیست.

نمی‌دانم چگونه یک چهره سیاسی که بعد از چندین دور از نمایندگی مجلس فکر نمی‌کند که بعد از سال ۹۲ سلیقه مردم تغییر کرده است. به احتمال زیاد افرادی مثل آقای باهنر باید بعد از چند سال حضور در مجلس چند سالی را مثل ما اصلاح طلبان در منزل استراحت کنند. به نظر من چون عادت به ورود و خروج به مجلس را ندارند فکر می‌کنند باید دائما در آنجا باشند٬ مقداری بی‌حوصله شدند و در بی‌قراری گذاره‌هایی را مطرح می‌کنند که نه در شأن این اشخاص است و نه در شأن جریانی که متعلق به آن هستند.

آقای باهنر جای مرحوم کنی قرار گرفتند. مرحوم مهدوی کنی با همه آن سوابقش محور اصولگرایی بود. قبل از آن آقای ناطق نوری و آقای عسگر اولادی بودند. مرحوم عسگر اولادی از لحاظ فکری با اصلاح‌طلبان اختلاف جدی داشت٬ ولی این اواخر دیدید که در مورد آقای کروبی چه گفت.

بنابراین می‌خواهم عرض کنم همه چیز کشور سیاسی نیست و اگر هم سیاسی است باهم رقابت کنیم و به تعبیر آقای خاتمی در سال ۸۰ زنده باد مخالف من. اگر ما دارای ایده برتر هستیم باید با اعتماد به نفس ایده خود را مطرح کنیم٬ چه ضرورتی دارد اینگونه صحبت کنیم.

تفکر آقای باهنر که ۸ سال جزو پشتیبانان آقای احمدی‌نژاد بودند و این بلا‌ها را سرکشور آوردند به جای اینکه پاسخ دهند چرا از چنین دولتی با چنین رویکردی دفاع کردند که نفرات اصلی دولت مورد حمایت شما پشت میله‌های زندان هستند، فتوا صادر می‌کنید که اصلاح‌طلبان معتدل هم نباید بیایند. حتما مرجع اصلاح‌طلبان برای آمدن یا نیامدن آقای مهندس باهنر نیست.

آقای باهنر آدم ناپخته‌ای نیست٬ حدسم این است ایشان به شدت نگران رقابت درون جریانی خودش هست. اینکه آقای باهنر با آقای لاریجانی در برخورد با دولت چه کار باید بکنند؟ آقای باهنر در برخورد با دلواپسان همراه با آقای لاریجانی می‌خواهد باشد؟ همراه آقای ناطق یا آقای روحانی جامعه روحانیت مبارز باشند؟ یا همراه آقای حسینیان و کوچک‌زاده باشند؟ این دغدغه خاطر از یک طرف و از سوی دیگر اینکه آقای مهندس باهنر به عنوان یک فرد باهوش سیاسی حس می‌کند سطح اقبال عمومی نسبت به جریان سیاسی که ایشان منتسب به آن است به دلیل مواضع غیر قابل دفاع و عملکرد به مراتب غیر قابل دفاع حاکمیت بیش از ۱۰ ساله اصولگرایان بر مجلس و ۸ سال بر دولت٬ دستاوردی نیست که اشخاصی مثل مهندس باهنر بخواهند آن را به افکار عمومی به عنوان نقاط قوت جریان اصولگرا ارائه کنند و با ارائه آن افکار عمومی را مجاب کنند که مجددا به این تفکر رای دهند. این نگرانی‌ها باعث شده که آقای باهنر واکنش عصبی و غیر منطقی نشان دهند.

افزودن نظر جدید