دیدگاه غرویان درباره پیروزی چمران در شورا

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعتقاد دارد که ریاست چمران بر شورای شهر تهران نه شکست اصلاح‌طلبان و نه پیروزی اصولگرایان بلکه پیروزی اعتدالگرایان به حساب می‌آید.

به گزارش امید به نقل از ایسنا،حجت‌الاسلام و المسلمین محسن غرویان در تحلیل خود از ریاست مهدی چمران بر شورای شهر تهران، اظهار کرد: تعبیر من از اصولگرایی و اصلاح‌طلبی با خیلی‌ها متفاوت است. من بعضی چهره‌ها را اصولگرا می‌دانم ولی بقیه آنها را اصلاح‌طلب می‌شناسم و بالعکس. به نظرم هم آقای مسجدجامعی و هم آقای چمران هر دو انسان‌های معتدلی هستند و به همین دلیل تعبیرم این است که ریاست چمران بر شورای شهر تهران پیروزی اعتدالگرایی است نه شکست اصلاح‌طلبان و نه پیروزی اصولگرایان.

وی ادامه داد: باید قبول کنیم که جریان قالب در کشور اعتدالگرایی است و هر چه افراد دو طیف اصلاح‌طلب و اصولگرا به جریان اعتدال نزدیک باشند احتمال موفقیت‌شان بیشتر است. انتخابات ریاست شورای شهر تهران نشان داد که هر دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب باید حواس‌شان را جمع کنند چون در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری هر چه به طیف اعتدالگرایی نزدیک‌تر باشند درصد پیروزیشان بالاتر خواهد بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه نباید به شورای شهر سیاسی نگاه کرد، افزود: شوراها برای خدمت ‌رسانی به مردم تشکیل شده‌اند و آنچه مهم است این است که در نظر بگیریم در مصوبات کدام شورا خدماتی به نفع مردم انجام شده است. البته موافقم که به هر حال فضا به سمت سیاسی شدن پیش می‌رود اما چون در کشور کانون‌ها و مراکز قدرت متعددی وجود دارد نمی‌توان تحلیل دقیقی ارائه داد و گفت که وقتی موقتا یک سال رییس شورای شهر عوض می‌شود اتفاق سیاسی بسیار مهمی افتاده است.

غرویان در پایان گفت: تغییر ریاست شورای شهر در معاونت سیاسی خیلی جایگاه بالایی ندارد که بتوانیم بر اساس آن وضعیت آرایش سیاسی را در کل کشور مشخص کنیم. این جابجایی‌ها امری طبیعی است و قرائن کوچکی به حساب می‌آید. مساله کلان کشور در اصلاح‌طلبی و اصولگرایی وسیع‌تر از این حرف‌هاست البته این مساله هم جزئی از آن مساله کلان به حساب می‌آید ولی در کل معتقدم آنچه به صلاح مملکت است اعتدالگرایی است و افراطیون این جناح باید توجه کنند که برخلاف مصالح کشور حرکت نکنند.

افزودن نظر جدید