با حذف ارز مرجع صورت گرفت؛

دوره تازه گرانی‌ها/سهمیه بندی روغن نباتی

رئیس انجمن صنایع روغن نباتی از تحولات تازه بازار خبر داد.

به گزارش امید به نقل از اقتصادی ایرانی ،به گفته خلیلی  بزودی روغن های موجود در بازار که با ارز مرجع وارد شده بودند به پایان می رسد و قیمت روغن نباتی براساس ارز مرجع تعیین می شود.
وی در این مورد گفت: تاکنون آنچه در بازار عرضه شده روغن وارداتی با ارز مرجع بوده است ولی با توجه به ابلاغیه تازه بانک مرکزی بزودی قیمت روغن براساس ارز مبادله ای محاسبه می شود. آنچه در بازار به قیمت سابق فروخته می شود روغن های موجود در انبارکارخانه ها بوده است ولی متاسفانه از هفته آینده شرایط تغییر می کند و روغن گران تر می شود.
در همین حال احمد توکلی خبر داده است که دولت طی سه ماه گذشته برای واردات کالاهای اساسی ارزی تخصیص نداده است و همین جریان سبب رشد قیمت ها شده است.
فروش روغن نباتی در فروشگاه های شهروند هم سهمیه بندی شده است.

گزارش ها  حکایت از آن دارد که با انتشار خبر افزایش قیمت روغن نباتی مردم به فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفته و تمام روغن‌های موجود را خریداری کرده‌اند.

در فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند به هر نفر بیش از 6 عدد روغن یک لیتری داده نمی‌شد، تا تقاضای بوجود آمده پاسخ داده شود.

همچنین گزارش ها از هجوم مردم به فروشگاه هایپراستار در غرب تهران و فروشگاه هایپرسان در خیابان فدائیان اسلام، حکایت دارد، به طوری که مسیرهای منتهی به این فروشگاه‌ها با ترافیک سنگین طی روزهای گذشته مواجه بوده است.

افزودن نظر جدید