در صورت اجماع اصلاح طلبان،از عارف حمایت می‌کنیم

دبیرکل حزب کارگزاران می گوید اگر مجموعه اصلاح طلبان و آقای خاتمی از عارف حمایت کنند، کارگزاران هم با کاندیداتوری عارف موافقت می کند.

به گزارش امید به نقل از زندگی نیوز،غلامحسین کرباسچی، در خصوص احتمال اعلام کاندیداتوری جهانگیری، به نمایندگی از جریان اصلاحات توضیح داد: صحبتهایی در این خصوص شده؛ اگر اصلاح طلبان اجماع کنند و بخواهند از ایشان حمایت کنند بله وی ممکن است بیاید. کارگزاران هم مستقل و جدای از اصلاح طلبان عمل نمی کند و اگر همه اصلاح طلبان برروی وی اجماع کنند، کارگزاران نیز حمایت خواهد کرد.

او همچنین توضیح داد: بیشتر افرادی که اکنون به عنوان نماینده در انتخابات اعلام حضور کرده اند مستقل هستند و ممکن است برخی از گروهها از آنها حمایت کند. اما آقای جهانگیری، قرار نیست شخصی و مستقل بیاید و کاندیداتوری او از سوی  جریان اصلاحات نظام خواهد بود.اگر اصلاح طلبان به نتیجه برسند و از ایشان بخواهند، وی در انتخابات حضور می یابد. اما در نهایت ایشان به صورت مستقل وارد نخواهند شد.

کرباسچی همچنین  در مورد کاندیداتوری جهانگیری تاکید کرد: این بستگی به نظر اصلاح طلبان دارد. اینکه بخواهند کاندیدای جمعی داشته باشند و اتفاق نظر داشته باشند باید بروند و یکنفر را انتخاب کنند. اگر بروند سراغ آقای جهانگیری ،آقای جهانگیری استقبال میکند.

او همچنین درباره نظر حزب کارگزاران در باره کاندیداتوری عارف گفت: حزب کارگزاران با مجموعه اصلاح طلبان در حال مذاکره است و قرار بر این است که کاندیدای جمعی بدهند. قرار نیست هیچ حزبی از جمله کارگزاران در اصلاحات به صورت مستقل در عرصه انتخابات وارد شود.  اگر مجموعه اصلاح طلبان و آقای خاتمی به نتیجه برسند، کارگزاران هم با کاندیداتوری عارف موافقت می کند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، در مورد تاخیر اصلاح طلبان برای معرفی نامزد مورد نظر، توضیح داد: تاخیر البته خوب نیست. اما تنگناهایی که  برای اصلاح طلبان وجود دارد، باعث شده نتوانند به مرحله تصمیم گیری برسند. اما اینکه این تاخیر به ضرر جریان اصلاحات است را نمی توان با قطعیت گفت. شاید هم به نفع اصلاح طلبان باشد؛ چرا که در نهایت این مردم هستند که تصمیم گیرند.

او در مورد کاندیداتوری حسن روحانی و احتمال حمایت اصلاح طلبان از وی گفت: جریان اصلاحات اگر بر روی کسی توافق کنند که تکلیفشان روشن است. ولی اینکه تکلیف آقای روحانی چه می شود را باید از خودشان بپرسید.

کرباسچی همچنین در مورد این تحلیل سلیمی نمین که روحانی  برای آماده کردن فضا برای ورود هاشمی رفسنجانی،در انتخابات فعالیتهای خود را آغاز کرده، گفت: این هم مثل بقیه گفته های آقای سلیمی نمین است. ما تا آنجایی که می دانیم آقای هاشمی قصد ورود را ندارد؛ حالا اگر به آقای سلیمی نمین از غیب وحی شده ،بحث دیگری است.

دیدگاه‌ها

دورودبه مردعمل کرباسچی بزرگ

افزودن نظر جدید