درد و دل‌های عارف با اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران:نقش برخی از اعضای کابینه در هدایت انتخاب هیات رئیسه مجلس/مراقب باشیم در زمینی که برای ما طراحی کرده اند بازی نکنیم

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه فراموش نکنیم که مجلس دهم در چه شرایطی شکل گرفت و چه کسانی با لیست امید وارد مجلس شدند و برخی از آنها  بعد از ورود به مجلس به ما پشت کردند،یادآور شد: در جریان اولین دور انتخابات هیات رئیسه مجلس دهم کسانیکه مقابل ما ایستادند از اصولگرایان نبودند بلکه برخی از اعضای کابینه عملا در هدایت انتخابات هیات رئیسه در مقابل ما عمل کردند.

به گزارش امیدنامه ،دکتر محمدرضا عارف در نشستی با اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با اظهار خشنودی از این دیدار به جایگاه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران اشاره کرد و با بیان اینکه دغدغه اصلی این تشکل باسابقه دانشجویی خدمت به انقلاب و حفظ ارزش‌هاست بر ضرورت درک شرایط زمانی در طرح مطالبات تاکید کرد و گفت: باید از فردگرایی به شدت پرهیز کنیم و اصالت را به گفتمان جمعی و گروهی دهیم چرا که در فعالیت‌های گروهی، اگر فرد محور قرار بگیرد ممکن است آسیب‌هایی متوجه فعالیت های جمعی شود.

اعضای فراکسیون امید نجیبانه و صبورانه انتقادها را به جان می خرند

وی با اشاره به انتقاد تعدادی از حاضرین در جلسه از عملکرد فراکسیون امید با بیان اینکه اعضای فراکسیون امید نجیبانه و صبورانه انتقادها را به جان می خرند و شخصا هم مسئولیت برخی کوتاهی‌ها را می پذیرم،گفت:نمی‌خواهم بگویم عملکرد فراکسیون امید بی‌نقص است اما بسیاری از فعالیت‌های ما در فراکسیون امید  بعضا تحت‌الشعاع برخی مسائل حاشیه‌ای قرار می گیرد.

رئیس فراکسیون امید با ذکر مصادیقی از عملکرد فراکسیون متبوع خود،خاطرنشان کرد:در جریان انتخابات شوراها اگر اکثریت  اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراها از فراکسیون امید نبودند آیا اصلاحطلبان می توانستند در کلان شهرها لیست کاملا اصلاح طلبانه ارائه دهند و به پیروزی قاطعی دست پیدا کنند؟اگر اعضای فراکسیون امید در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب حضور نداشتند آیا امکان صدور مجوز فعالیت چند حزب مطرح اصلاح طلب فراهم بود؟آیا حضور نماینده فراکسیون امید در هیات نظارت بر مطبوعات مانع از تهدید مطبوعات نشد؟

محصورین از دلسوزان انقلاب و کشور هستند

وی با اشاره به کمیته رفع حصر در فراکسیون امید ،نیز گفت:شخصا مسئولیت کمیته رفع حصر را بر عهده گرفتم ولی برای آنکه این کمیته بتواند به نتیجه قابل قبولی دست پیدا کند قرار شد فعالیت‌های این کمیته در فضای غیر رسانه‌ای انجام شود ولی متاسفانه با اظهارنظرهای صورت گرفته عملا نتایجی که در یک بازه زمانی از عملکرد این کمیته متصور بودیم کمتر حاصل شد هر چند همچنان امیدواریم گشایش جدی در وضعیت محصورین که از دلسوزان انقلاب و کشور هستند صورت بگیرد.

عارف با بیان اینکه فراموش نکنیم که مجلس دهم در چه شرایطی شکل گرفت و چه کسانی با لیست امید وارد مجلس شدند و برخی از آنها  بعد از ورود به مجلس به ما پشت کردند،یادآور شد: در جریان اولین دور انتخابات هیات رئیسه مجلس دهم کسانیکه مقابل ما ایستادند از اصولگرایان نبودند بلکه برخی از اعضای کابینه عملا در هدایت انتخابات هیات رئیسه در مقابل ما عمل کردند.

فراکسیون امید عامدا نمی‌خواهد برخی طرح‌های مجلس را برای به سرانجام رساندن  آن بصورت انحصاری به نام خود تمام کند

وی با بیان اینکه فراکسیون امید عامدا نمی‌خواهد برخی طرح‌های مجلس را برای به سرانجام رساندن و تصویب آن بصورت انحصاری به نام خود تمام کند،گفت:برای اینکه برخی طرح ها بخصوص طرح‌های سیاسی یا اجتماعی با رای حداکثری در مجلس به تصویب برسد، تلاش می‌کنیم این طرح ها صرفا به نام فراکسیون امید تمام نشود مانند طرح حذف اعدام درمورد محکومین مواد مخدر که با محوریت فراکسیون امید انجام شده بود.تلاش ما این است که درباره طرح‌های مهم حتی‌الامکان اجماع خوبی در مجلس بوجود آید.

روایتی از ناامیدی برخی اصلاح‌طلبان در انتخابات سال 92

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با یادآوری ماه های منتهی به انتخابات خرداد ۹۲ ،گفت:در آن زمان عده‌ای می‌گفتند آخرین میخ را بر تابوت اصلاحات زده‌ایم و متاسفانه برخی اصلاح طلبان هم ناامیدانه اینگونه اظهارات رقیب را تایید می‌کردند و حتی زمانیکه شخصا قصد ورود به انتخابات ریاست جمهوری را داشتم نه تنها مشوق من نبودند بلکه تاکید می‌کردند امیدی به تغییر وضعیت کشور وجود ندارد برای همین فعالیت در انتخابات و معرفی کاندیدا فایده ای ندارد اما بعدها به تحلیل اشتباه خود اذعان کردند.

اجازه نمی‌دهیم سرنوشت کشور بخاطر برخی کج سلیقه‌گی‌ها به مخاطره بیافتد

وی با بیان اینکه هیچگاه موافق تحریم انتخابات نبوده و نخواهم بود ،تاکید کرد: ما(اصلاح طلبان) خود را جزء اصلی نظام می‌دانیم و اجازه نمی‌دهیم سرنوشت کشور بخاطر برخی کج سلیقه‌گی‌ها به مخاطره بیافتد برای همین همیشه حضوری فعال در تمامی عرصه ها خواهیم داشت و تا زمانیکه مردم بخواهند برای پاسخگویی به مطالبات آنها در عرصه خواهیم ماند.

مراقب باشیم در زمینی که برای ما طراحی کرده اند بازی نکنیم

عارف با بیان اینکه راهبرد ما در دهه ۹۰ بازگشت به حاکمیت بود،خاطرنشان کرد: متاسفانه در جامعه ما گروهی هر روز عده‌ای را به عرش اعلا می برند و روز بعد از او عبور می کنند. باید مراقب باشیم در زمینی که برای ما طراحی کرده اند بازی نکنیم. مطمئنا ارائه لیست‌های مختلف به نام اصلاحات در برابر لیست امید در جریان انتخابات شوراها تصادفی نبود بلکه بازی در زمینی بود که برای ما طراحی کرده بودند.

مردم از مسئولان صداقت در گفتار و رفتار را می خواهند

وی با بیان اینکه به دنبال فرصت طلبی و تسویه حساب نیستیم ،گفت:در مقطع فعلی مردم از مسئولان صداقت در گفتار و رفتار را می خواهند باید با مردم صادق بود و اجازه ندهیم اعتمادی که به جریان اصلاحات کردند بخاطر برخی سوء تدبیرها و عملیات روانی خدشه‌دار شود.

در جریان این دیدار برخی از اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با اظهار نگرانی از وضعیت کشور خواستار میدان داری بیشتر دکتر عارف و دیگر شخصت های اصلاح طلب برای بهبود وضعیت جامعه شدند.

IMG-20180508-WA0007.jpg

IMG-20180508-WA0012.jpg

IMG-20180508-WA0005.jpg

IMG-20180508-WA0015.jpg

افزودن نظر جدید