دختر 23 ساله، سخنگوی دولت حماس شد +عکس

دولت حماس برای اولین بار یک زن را به عنوان سخنگوی خود انتخاب کرد.

به گزارش امید به نقل از ایسنا اسرا المدلل 23 ساله که انگلیسی را به خوبی صحبت می کند در جایگاهی قرار گرفته که تا پیش از این توسط مردان برای نشان دادن موضع جدی حماس علیه اسرائیل اشغال شده بود.

این زن جوان قصد دارد تا کمپین هایی را در توییتر و فیس بوک در آینده ای نزدیک برای حمایت از حماس و سیاست های آن راه اندازی کند. وی به روزنامه گاردین گفت: من می دانم که مسئولیت بسیار مهمی دارم و علی رغم سن کمی که دارم می دانم باید در مورد مسائل مهم از جمله حقوق بشر و وضعیت انسانی در غزه و همچنین سرزمین اشغال شده فلسطین سخن بگویم.

وی افزود: بسیاری از مردم جهان فلسطینیان را به رسمیت شناختند و ما باید پیام خود را به عنوان آوارگان و کسانی که تحت ظلم و ستم زندگی می کنیم به گوش جهانیان برسانیم. مساله جنسیت من مطرح نیست. زنان فلسطینی نقش فعالی در جامعه، سازمان ها و نهادها و رسانه ها دارند. فکر نمی کنم که تفاوتی میان آن ها و مردان وجود داشته باشد. ما به تمام آزادی هایی که نیاز داریم، دسترسی داریم.

المدلل 23 ساله که در بردفورد یورکشایر در انگلیس سکونت داشته با فرهنگ و دورنمای غربی کاملا آشناست. اما می گوید از اینکه به غزه بازگشته و در سرزمین فلسطین و در کنار مردم و خانواده اش حضور دارد بسیار خوشحال است و می تواند در کنار آن ها برای کشورش کاری انجام دهد.

روزنامه واشگتن تایمز نوشت: این دختر جوان موضعی کاملا متفاوت در قبال اسرائیل نسبت به سخنگوهای پیشین دارد. او از بکار بردن واژه "رژیم صهیونیستی" به جای اسرائیل امتناع کرده و تاکید دارد که به هیچ گروه سیاسی در فلسطین تعلق ندارد حتی حماس.

وی تاکید دارد: من عضوی از حماس نیستم من یک فعال فلسطینی هستم که به کشورم عشق می ورزم.

در دفتر المدلل 23 ساله که در 20 سالگی از همسرش جدا شده و دختری 4 ساله دارد هیچ تصویری از مقامات حماس یا اسماعیل هنیه، رهبر این جنش وجود ندارد و تنها یک کتاب تاریخ آمریکا و قرآن در روز میز کارش دیده می شود.

وی درغزه بزرگ شده و پنج سال از دوران نوجوانی اش را در انگلیس به سر برده و به عنوان خبرنگار تلویزیون برای یک تلویزیون محلی و یک کانال ماهواره ای انگلیسی زبان فعالیت کرده و می گوید از همین جا با کار رسانه آشنا شده است. المدلل در دبیرستانی در بردفورد تحصیل کرده و خبرنگاری را در دانشگاه اسلامی خوانده است.

انتصاب وی به عنوان سخنگوی دولت حماس به عقیده بسیاری گام جدی این گروه برای بهبود وجهه است.

وی حاضر به سخن گفتن و اظهار نظر درباره عملیات های شهادت طلبانه حماس و دیگر حملات این گروه که منجر به مرگ اسرائیلی ها طی سال های گذشته شده، نیست.

وی تاکید دارد: من حماسی نیستم، بلکه یک فعال فلسطینی هستم که کشورش را دوست دارد.

وقتی از وی درباره نظرش در خصوص عملیات های شهادت طلبانه حماس علیه اسرائیلی ها پرسیده می شود حاضر به پاسخگویی مستقیم نیست اما می گوید که پوشش خبری غیرمنصفانه اسرائیلی ها باعث بدنامی حماس شده است.

المدلل می گوید: رسانه های اسرائیلی بسیار هوشیار و باهوش هستند و به راحتی حقایق را تغییر می دهند تا تصویری متفاوت از فلسطین و فلسطینیان به نمایش بگذارند. من می دانم که مسئولیت بزرگی دارم و سخن گفتن از جانب یک دولت کار ساده ای نیست. جایی که من کار می کنم یک موقعیت منحصر به فرد است. 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید