خط و نشان مصباح یزدی برای اصلاح طلبان

آیت‌الله مصباح یزدی رییس یک موسسه آموزشی در قم گفت: سران اصلاح طلب قطعاً رد صلاحیت می شوند.

به گزارش امید به نقل از «انتخاب»؛ وی با اشاره به انتخابات هشتم ریاست جمهوری، گفت: در آن دوره قدرت، امکانات، صدا و سیما و حتی ثروت کارگزاران در اختیار اصلاح طلبان بود، در چنین شرایطی جا دارد که از همه چیز صرف نظر کنیم و توافق امری عقلایی است.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امروز اصلاح طلبان چنین وضعیتی ندارند و شانس برنده شدن با آنها نیست آنها در موقعیتی هستند که چه کسی را انتخاب کنند که رد صلاحیت نشود، سران آنها که قطعا رد صلاحیت می‌شوند از این رو به دنبال فردی هستند که سابقه نسبتا خوبی داشته و رأی بیاورد اما بعید است که مردم به آنها اقبال داشته باشند.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، تصریح کرد: اگر در انتخابات امر دایر شد بر اصولگرا و اصلاح طلب، همه باید بر روی اصولگرا اتفاق کنند و نظرات دیگر خود را کنار بگذارند و بر روی شخصی اجماع کنند که در مقابل آنها رأی داشته باشد.

مصباح یزدی بیان داشت: اما امروز رقابت در میان اصولگرایان است چون اصلاح طلبان بعد از فتنه 88 دیگر در میان مردم جایی ندارند.

ولایتی - حداد و قالیباف در عمل هیچ کدام از آنها با هم نمی‌سازند

نماینده مجلس خبرگان با انتقاد از کسانی که دم از وحدت می‌زنند، اظهار کرد: متأسفانه افرادی که از همه جا شکست می‌خورند و هیچ جایی آنها را راه نمی‌دهند حتی در نماز جمعه، دم از وحدت می‌زنند و می‌گویند وحدت آن چیزی است که ما می‌گوییم.

وی بیان داشت: سعی کنیم نظرات را به هم نزدیک کنیم نه این‌که هر کسی تصمیمی بگیرد و بعد بگوید وحدت؛ این امر نه عقلا صحیح است و نه شرعا و هیچگاه در چنین حالتی وحدت حاصل نمی‌شود.

مصباح یزدی تصریح کرد: اگر همه اصولگرایان کابینه تشکیل می‌دادند و همه می‌دانستند که این کابینه اصولگرایان است وحدت اصولگرایان در مقابل رقبا حفظ می‌شد، این ایده آل است این که همه اصولگرایان بنشینند و نفر واحدی را انتخاب کنند هر چند شدنی نیست.

او افزود: حتی همان سه نفری که ابتدا با هم ائتلاف کردند بنده معتقدم که در عمل هیچ کدام از آنها با هم نمی‌سازند.

دیدگاه‌ها

جای بسی تعجب وتاسف است اصلاح طلبان با هم پیمانی سران فتنه و سایر گروهای ضد نظام به ملت ایران خیانت کردند و اکنون بجای عذزخواهی طلبکارانه دم از ملت و برگشتن به قدرت می زنند یا حافظه خود را از دست داده اند ویا تصور می کنند ملت خافظه خود را از دست داده است

آقای مصباح فرموده‌اند: «امروز اصلاح طلبان چنین وضعیتی ندارند و شانس برنده شدن با آنها نیست....اما بعید است که مردم به آنها اقبال داشته باشند .... اصلاح طلبان بعد از فتنه 88 دیگر در میان مردم جایی ندارند....» موضع آقای مصباح آدم را به یاد فردی می‌اندازند که باروت حمل می‌کرد و نگهبانان مرزی او را توجیه می کردند که بار تو باروت است، او زیر بار نمی‌رفت و می گفت بار من سیاه‌دانه است! تا ماموران به وی گفتند کمی از باروت‌ها را کف دستش ریخت و آتش زدند وکف دست و ریشش سوخت اما پس از مالیدن دست‌ها و خاموش کردن آتش، دوباره مدعی سیاه‌دانه بودن باروت‌ها شد و می‌گفت: دیدید گفتم این‌ها سیاه‌دانه است ! آقای مصباح! شما و سایر بزرگان قوم وکیل و وصی مردم نباشید و به جای آنان تصمیم نگیرید و حرف نزنید و انتخاب را به مردم بسپارید و سپس به نتایج آرای مردم بنگرید و تن بدهید. ضمنا شما که دسترسی دارید نتایج نظرسنجی‌های محرمانه را بخوانید تا بدانید حرفی را که می‌زنید و ادعایی را که دارید باطل است و ریشه در واقعیت ندارد بلکه ریشه در تخیلات نادرست شما دارد

حاج آقا نگران جایگاه خودشان واصولگرایان باشد ؟

افزودن نظر جدید