خبر "افسران" از موسوی و کروبی

یکی از اعضای سایت افسران که «افسران جنگ نرم» خوانده می شوند، در مطلبی با عنوان « [...] در آستانه آزادی»، از احتمال رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی خبر داده؛ اما تاکید کرده که باید وزیر اطلاعات همه ی جوانب را در نظر بگیرد و سپس به یک اقدام عملی خود را سوق دهد.

به گزارش امید به نقل از انصاف نیوز، در بخشی از این مطلب آمده است: «خبرها حاکی است [...] 88 در شرف آزادی هستند. این خبر را برخی رسانه های اصلاح طلب اعلام کردند که وزیر اطلاعات می خواهد در عید غدیر به مردم عیدی دهد و این دو [...] را آزاد کند. این خبر بلافاصله در شبکه هایی [اجتماعی مجازی] نظیر افسران درج شد و نسبت به آن اظهار نظر شد. افسران شبکه ای است که افسران جنگ نرم از هر طیف اصولگرا، معتدل و یا اصلاح طلب در آن حضور دارند و به بیان دیدگاه های خود می پردازند. در زمینه ی اصلاح طلبان وضعیت رضایت بخش بود و افسران راضی بودند و از این امر شاد شدند ولی شکاف و بحث ها بیشتر بین معتدلین و اصولگرایان به چشم می خورد. بنده شخصا معتدل رو به اصولگرا هستم ولی از این امر به شدت ناراضی هستم و عقیده ام بر آنست که این دو شخص به کشور و مردم خیانت کرده اند و باید مجازاتشان چیزی بسیار بیش از حبس خانگی باشد و شاید چیزی در حد حبس ابد آنهم در بازداشتگاه نه در خانه ی خودشان! باید تا عید غدیر منتظر ماند و دید آیا این اتفاق رخ می دهد یا نه! اگر رخ ندهد بسی بهتر است هم برای آسایش عمومی مردم و هم برای آسایش نظام مقدس اسلامی. باید وزیر اطلاعات همه و همه را در نظر بگیرد و سپس به یک اقدام عملی خود را سوق دهد.

وی سپس دو نکته ای را یادآور می شود که تصور می شود نویسنده ی آن با احتمال صد درصد از رفع حصر آنها را نوشته است: «این آقایان دو مساله را به خوبی باید بدانند؛ یکم: شاید در این دنیا از حصر آزاد شوند ولی در آن دنیا به هیچ عنوان قادر به فرار از حصر و آتش نیستند. دوم: اگر مایل به ایجاد آشوب و فتنه ی دیگری باشند ملت ایران نظیر 9 دی را بر سر آنان فرو خواهد ریخت».

به گزارش انصاف نیوز، تا امروز هیچ منبع رسمی خبر رفع حصر در آینده ی نزدیک و مشخص را تایید نکرده است اما خبرها حکایت از گشایش نسبی در وضعیت موسوی و کروبی دارد. ضمن اینکه بر خلاف تصور نویسنده ی افسران، مهدی کروبی در خانه ی خود به سر نمی برد؛ بلکه در جای دیگری نگه داری می شود.

برچسب‌ها :

دیدگاه‌ها

بسمه تعالی در مورد نظر آقایی که خود را افسر جنگ نرم از نوع معتدل نزدیک به اصولگرا می داند چند نکته ضروریست توجه شود: 1- یکی از حقوقی که به هر شخصی با هر میزان جرم تعلق می گیرد ، حق دفاع در برابر اتهامات وارده می باشد حقی که برای جریان معترض اعم از کاندیداهای معترض ، سیاسیون معترض و مردم معترض از طرف جریان حاکم نادیده گرفته شد . و معتقدم برای قضاوت باید اجازه دفاع به متهم را داد. 2- بررسی مسائل سال 88 نشان میدهد دولت وقت تخلف از قانون و شرع را بسیار علنی انجام می داد و در این راستا بسیار بی پروا بود. به نظر بنده کسی یا مجموعه ای که اینقدر علنی خلاف می کند ، می تواند تخلفی به بزرگی رای سازی یا خردیدن رای (پول پخش کردن در آستانه انتخابات) نیز انجام دهد.

افزودن نظر جدید