خبرگزاری روسیه:‌ توافقنامه امضا می‌شود

خبرگزاری روسی ایتارتاس در ادعایی از احتمال زیاد تصویب توافقنامه سیاسی شاخص های برنامه هسته ای ایران در آینده نزدیک خبر داد که ممکن است سه شنبه در لوزان سوییس صورت گیرد.

به گزارش امید،ایتارتاس روز دوشنبه به نقل از یک دیپلمات اروپایی خاطرنشان کرد: مذاکرات لوزان میان ایران و گروه 1+5 ممکن است سه شنبه تا پاسی از شب هم ادامه داشته باشد.

این دیپلمات که در مذاکرات ایران و گروه 1+5 شرکت دارد گفت: اگر موافقت نامه فردا تنظیم شود حداکثر تا بامداد روز چهارشنبه به امضا می رسد.

پیش تر رسانه های خبری اعلام کرده بودند که توافقنامه سیاسی شاخص های برنامه هسته ای ایران سندی 2 یا سه صفحه ای خواهد بود.

دیپلمات روس: شانس توافق بیش از 50 درصد
سرگئی ریابکوف مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه روز شنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرده بود که شانس برای تنظیم توافقنامه سیاسی در این دور از مذاکرات بسیار بیشتر از 50 درصد است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه هم امروز اعلام کرد: مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 در مسیر مثبت قرار دارد.

روزنامه رسمی راسیسکایا گازتا روز دوشنبه در بخش اخبار آنلاین خود به نقل از پسکوف نوشت: علائم مثبتی از مذاکرات لوزان میان ایران و گروه 1+5 به دست می رسد.

وی خاطرنشان کرد: مذاکرات بطور فشرده ادامه دارد.وزیران خارجه ایران و گروه کشورهای عضو گروه 1+5 به تلاش های خود ادامه می دهند.

وزارت خارجه روسیه: مواضع به یکدیگر نزدیک شده
وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه ای با اشاره به مذاکرات ایران و گروه 1+5 خاطرنشان کرد: مواضع دو طرف در مساله هسته ای ایران به یکدیگر نزدیک شده است.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه با اشاره به برگزاری نشست عمومی وزیران خارجه گروه 1+5 با حضور 'فدریکا موگرینی' نماینده سیاسی اتحادیه اروپا در لوزان سوییس اعلام کرد: در این نشست بطور مشروح در مورد مذاکرات پیرامون برنامه هسته ای ایران گفت و گو شد.

در بیانیه گفته شده است: شرکت کنندگان در این نشست به پیشرفت های قابل توجهی در مذاکرات ایران و گروه 1+5 اشاره کردند. طرف های شرکت کننده گزینه های احتمالی در مورد راه حل های سیاسی و فنی برای حل مسایل باقی مانده را بررسی کردند.

مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 از پنجشنبه هفته گذشته در لوزان سوییس جریان دارد و طرف های مذاکره کننده برای تنظیم چارچوب اولیه یک توافق جامع گفت و گو می کنند.

افزودن نظر جدید