خامسیان: اصلاح‌طلبان مطالبات‌شان را از طریق راه‌های مدنی پیگیری می‌کنند

فعال سیاسی اصلاح طلب سکوت صدا و سیما درباره منشا اعتراضات اخیر را معنا دارد خواند، چرا که به گفته او تلویزیون پیش از این خیلی زود منشا اعتراضات را افشا می کرد اما این بار سکوت کرده است.

به گزارش امیدنامه ،«علیرضا خامسیان»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره ریشه تجمعات اخیر در شهرهای مختلف گفت: ریشه یابی مسائل کشور باید توسط نهادهای امنیتی انجام شود اما همانطور که در اتفاقات مشابه برخی نهادها و چهره‌ها از جمله صدا و سیما خیلی زود کشف می کردند که منشا اعتراضات چیست، این بار نیز باید مثل سابق عمل می کردند. اما اینکه این بار صدا و سیما درباره منشا و عوامل پشت پرده آن سکوت کرده است، جای سوال و ابهام دارد.

او با اشاره به اینکه «حق طبیعی مردم منتقد است که مطالبات شان را پیگیری کنند»، گفت: در دوره های مختلف به مردم اجازه داده شد، مطالبات شان را پیگیری کنند، هرچند در دولت گذشته، که نقصان های اقتصادی در دل دولت متبلور بود، اجازه این پیگیری داده نشد. همین که امروز اجازه می دهند این اعتراضات صورت گیرد، نشان دهنده فضای باز است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره ماهیت معترضان گفت: برخی از معترضان نه دل در گرو دولت و نظام دارند، نه دغدغه های معیشتی برای آنها وجود دارد. اصلاح طلبان اولین گروهی بودند که این ها را محکوم کردند.

او افزود: اصلاح طلبان همانطور که پیش از این مطالبات شان را از طریق مدنی پیگیری کردند، این بار هم تلاش می کنند همینگونه عمل کنند.

خامسیان سکوت صدا وسیما را معنادار خواند و گفت برخی اخبار و گزارش های صدا و سیما بود که زمینه ساز اغتشاشات اخیر شد.

افزودن نظر جدید