حمایت دانشجویان از میرحسین موسوی در حضور جلیلی+عکس

مراسم جشن هسته‌ای در دانشگاه امیرکبیر که بعدازظهر روز گذشته با چند روز تاخیر و با حضور سعید جلیلی و فریدون عباسی برگزار شد حاشیه‌هایی را به‌همراه داشت.

به گزارش امید به نقل از خبرگزاری‌ها، این مراسم قرار بود با سخنرانی سعید جلیلی از ساعت 15 آغاز شود اما باوجود اینکه سالن آمفی‌تئاتر مملو از دانشجو بود و حتی بسیاری از دانشجویان در حیاط ایستاده بودند با 45دقیقه تاخیر آغاز شد.

دانشجویان در حالی که پلاکارد و نوشته‌هایی با مضامینی همچون «رهبرا من، مصطفی دیگرم فرمان بده»، «مسوولان باید درباره دستاوردهای هسته‌ای تعصب داشته باشند»، «خون احمدی‌روشن اکسید شدنی نیست»، «از حق خود کوتاه نمی‌آییم»، «صنعت هسته‌ای نباید با غنی‌سازی سمبلیک جایگزین گردد»، «با رویش ناگزیر جوانه چه می‌کنید» و نیز دردست‌داشتن پرچم ایران و پرچم حزب‌الله لبنان و نیز تصاویر شهدای هسته‌ای شعارهایی سر می‌دادند و برخی نیز سرود یار دبستانی من را همصدا فریاد می‌زدند.

 در دیگر سو دانشجویان منتقد تصاویر ظریف و پلاکاردهایی با مضمون حمایت از روحانی و ظریف و توافقات هسته ای و نیز شعارهای “امید بذر هویت ماست” و “با رویش ناگزیر جوانه چه می کنید ” را در دست داشتند.

با ورود جلیلی به سالن مراسم، دانشجویان فریاد «صل‌علی محمد؛ یاور رهبر آمد» سر دادند که همزمان با این شعار دسته دیگری از دانشجویان در سالن فریاد «روحانی روحانی حمایتت می‌کنیم» و «سلام بر خاتمی درود بر روحانی» را فریاد می‌زدند.

 دانشجویان برگزار‌کننده مراسم فریاد «حرف ما یک کلام؛ مقاومت والسلام» و دسته‌ای دیگر از دانشجویان فریاد «رای ما یک کلام؛ نخست‌وزیر امام» سر می‌دادند.

فریدون عباسی به‌عنوان سخنران اول به دعوت مجری برنامه بالای سن رفت اما همزمان با حضور او بالای سن تعدادی از دانشجویان حاضر در سالن فریاد «روحانی روحانی؛ حمایتت می‌کنیم» سر دادند. اما فریدون عباسی سخنان خود را در جریان همین شعارها به پایان رساند و از دانشجویان به‌خاطر این شور و هیجان تقدیر کرد.

وقتی این سخنران برنامه از لزوم وجود وفاق در پیشبرد برنامه هسته ای کشور سخن گفت، دانشجویان یکصدا شعار دادند: “زندانی سیاسی آزاد باید گردد”.

در پایان سخنان عباسی نیز تعدادی از دانشجویان فریاد «بسیجی واقعی؛ همت بود و باکری» سر دادند. پس از آن جلیلی به‌عنوان سخنران اصلی مراسم در جایگاه قرار گرفت که همزمان با شروع سخنرانی او تعدادی از دانشجویان فریاد «سلام بر خاتمی درود بر روحانی» سر داده و در مقابل نیز دانشجویان برگزار‌کننده مراسم فریاد «جلیلی جلیلی حمایتت می‌کنیم»، «مرگ بر فتنه‌گر» و «مرگ بر اسلام آمریکایی» سر دادند البته در جریان سخنرانی جلیلی دانشجویانی که خواستار آزادی زندانیان سیاسی بودند سرود «یار دبستانی من» را همخوانی کردند.

دانشجویان در حین سخنرانی جلیلی، شعارهایی همچون “یا حسین میرحسین”، “حسن حسین نداره، نهضت ادامه داره”، “بسیجی واقعی همت بود و باکری”، “مرگ بر دیکتاتور”، “نخست وزیر امام آزاد باید گردد”، “موسوی و کروبی آزاد باید گردند سر دادند.

افزودن نظر جدید