حمایت داماد علی یونسی از وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات

بعد از معرفی اعضای کابینه از سوي.رييس جمهور وزرای پيشنهادي رفت و آمد خود را به مجلس شورای اسلامی آغاز کرده‌اند، یکی از وزرایی که در هفته گذشته به مجلس رفت و با اعضای کمیسیون امیت ملی و سیاست خارجی دیدار کرد دکتر ظریف وزیر پیشنهادی وزارت خارجه بود.

به گزارش امید به نقل از تابناک ،مهدي سنایی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس و داماد علی یونسی ،وزیر اطلاعات دولت اصلاحات که یکی ازگزینه های جدی برای تصدی وزارت اطلاعات بود، در باره برخي از اين جلسات گفت: با اینکه آقای روحانی در برخی حوزه‌ها می‌توانستند افراد شاخص‌تری معرفی کنند اما با این وجود  کابینه از ظرفیت و توان قابل توجهی برخوردار است. فضای مجلس نیز فضای حمایت و همراهی با دولت است.

سنايي درباره جلستي که کميسیون متبوعش با وزراي پيشنهادي امور خارجه، کشور، وزارت اطلاعات و وزارت دفاع داشته کفت:جلسه ای با آقای دکتر ظریف داشتیم. آقای ظریف از مزیت های کابینه معرفی شده است. وی یکی از گزینه هایی است که از توان اجرایی بالایی برخوردار است. وی یک دیپلمات برجسته است و دانش و تجربه قابل توجهی در عرصه بین الملل دارد. تصویر خوبی از وی در مجامع دانشگاهی و مجامع بین المللی وجود دارد. آقای ظریف دیپلماتی است که در عین آرمان گرایی و پایبندی به اصول و ارزشهای انقلاتازب اسلامی، حرفه ای و صاحب فن است و از تخصص و مهارت قابل توجهی برخوردار است.

وي افزود:یکی از مشکلات ما این است که برخی از دوستان آرمان گرا، از واقع بینی برخوردار نیستند و شناخت کافی از محیط کاری خود ندارند و از طرف دیگر برخی از متخصصین در داخل کشور وجود دارند که انگیزه ای برای فعالیت در نظام کنونی کشور ندارند. در شرایط حاضر ما به مدیرانی نیازمندیم که از انگیزه و آرمان گرایی برخوردار باشند و در عین حال ظرفیت بالایی از تخصص و واقع بینی و شناخت محیط پیرامونی داشته باشند. آقای ظریف یکی از اینگونه مدیران است و امیدواریم بر اساس برنامه ای که تدوین کرده است، تیم کاری منسجم و متناسبی نیز به کار گیرد و بتواند در عرصه سیاست خارجی کشور که یکی از محوری ترین مشکلات کشور است و باز شدن  بخش عمده ای از گره اقتصادی کشور در گرو باز شدن گره های سیاست خارجی و کاهش تحریم ها است گام بلندی بردارد.

اين عضو کميسيون امنيت ملي مجلس اظهار  داشت:خوشبختانه انقلاب اسلامی و کشورمان دارای ظرفیت و استعداد بالا و خوبی برخوردار است. نظام سیاسی ما یک بار دیگر با این انتخابات ظرفیت خود را نشان داد بنابر این مقدمات لازم وجود دارد و باید با روش تعامل در داخل و خارج از کشور فرصت سازی بیشتری کنیم تا بتوانیم در مسیر پیشرفت باقی بمانیم.

سنايي ادامه داد:همچنین در کمیسیون رئوس برنامه های وزیر اطلاعات را نیز شنیده ایم. رئوس برنامه های آقای علوی در فراکسیون رهروان ولایت مطرح شد که بسیار جالب توجه و اصولی بود. انتخاب چنین وزیری این نوید را می دهد که رد صلاحیت ها در آینده کاهش یابد.

افزودن نظر جدید