حلالیت‌طلبی یک موافق استیضاح از فرجی‌دانا

معاون پارلمانی و حقوقی وزارت علوم با اشاره به حواشی روز استیضاح فرجی‌دانا گفت: پس از خروج از صحن علنی مجلس، یکی از سخنرانان موافق استیضاح به نزد من آمد و درخواست کرد که از فرجی دانا عذرخواهی و حلالیت بطلبم که نماینده با دیدن فرجی‌دانا دریک فضای کاملا اخلاقی، با او روبوسی کرد.

 به گزارش امید به نقل از ایسنا، نصیری‌قیداری با سخنرانی در مراسم تودیع و معارفه دکتر فرجی دانا و دکتر محمدعلی نجفی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت شهیدان باهنر و رجایی گفت: در جریان استیضاح، دکتر فرجی دانا می‌توانست مطالب زیادی را پشت تریبون مجلس بگوید، چراکه تمام آنها را در اختیار داشت و در مقابل حرکاتی که انجام گرفت، مقابله به مثل کند، اما ایشان اهل افشاگری نیست و در تمام این مدت توصیه می‌کردند که میز وزارت را به قیمت آنکه آبروی کسی خدشه‌دار شود، نمی‌پذیرند.

وی با اشاره به ویژگی‌های دکتر فرجی‌دانا گفت: من از کارکردهای مدیریتی فرجی‌دانا از جمله برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت و هماهنگی ایشان بر ستاد وزارت علوم سخنی نمی‌گویم؛ چراکه تمام عزیزان در دولت و در وزارتخانه شاهد فعالیت‌های ایشان بوده‌اند و از قابلیت‌های ذهنی و توانایی سازگاری ایشان در مدیریت وزارتخانه‌ای با این پیچیدگی آگاه هستند.

معاون پارلمانی و حقوقی وزارت علوم با بیان اینکه فرجی دانا فردی دانشمند و فرزانه است، گفت: ریاست محترم جمهوری، فرزانگان و چهره‌های ماندگار در این مدت درباره چهره علمی و دانشمند دکتر فرجی دانا سخن‌های بسیار گفتند. من به گذشته وی چه قبل از انقلاب و چه حین انقلاب و بعد از آن در جبهه‌های جنگ اشاره نمی‌کنم چراکه ایشان براین کار رضایت ندارند.

وی افزود: نیازی به گفتن شایستگی‌های مدیریتی و توانایی شناختی و رفتاری ایشان در ایجاد ارتباط با دانشگاهیان و ستاد وزارت علوم نیست؛ چراکه همه شاهد فعالیت‌های ایشان بوده‌ایم.

نصیری‌قیداری با اشاره به شایستگی‌های اخلاقی، تقوا و تواضع دکتر فرجی‌دانا گفت: رفتارهای ایشان باعث شده تا مقبول تبع صاحبنظران قرار گیرد.

وی در این مدت تمام تلاش خود را کرد تا جایگاه وزارت علوم را ارتقاء دهد. به درستی فرجی دانا جایگاه وزارت را ارتقاء دادند نه آنکه وزارت جایگاه ایشان را.

معاون پارلمانی و حقوقی وزارت علوم با اشاره به نحوه برخورد دکتر فرجی‌دانا با نمایندگان موافق استیضاح پس از جلسه علنی مجلس گفت: زمانی که از صحن علنی خارج شدیم، با سه نفر از سخنرانان موافق استیضاح روبه‌رو شدیم که یکی از آنان زمانی که ما را دید، برای آنکه با فرجی‌دانا روبه‌رو نشود، راه خود را کج کرد، اما فرجی‌دانا او را صدا کرد و با ایشان روبوسی کردند.

وی افزود: فرد دیگری از سخنرانان موافق استیضاح، نزد من آمد و درخواست کرد که از دکتر فرجی دانا عذرخواهی و حلالیت بطلبم. اما من به ایشان گفتم که فرجی‌دانا در آنجا حضور دارد و او با فرجی دانا در یک فضای کاملا اخلاقی روبوسی کردند. همچنین فرجی‌دانا به سمت یکی دیگر از نمایندگان رفت و با او مصافحه انجام داد که این نوع حرکات نشان از منش و اخلاق‌مداری دکتر فرجی دانا دارد.

نصیری‌قیداری با تاکید براینکه فرجی دانا همواره الگویی برای آموزش مدیریت در جایگاه وزارت علوم بوده‌اند، گفت: برای دکتر فرجی‌دانا آرزوی عزت و سلامتی و برای دکترمحمدعلی نجفی نیز آرزوی توفیق در این سمت را دارم.

افزودن نظر جدید