حرکت عجیب پوتین در سفر به آلمان

یک ردگیر پرواز نشان می‌دهد، هواپیمای دولتی روسیه از مسکو به هامبورگ که حامل پوتین بوده از مسیر مستقیم بر فراز بلاروس و لهستان منحرف شده است. 

به گزارش امیدنامه به نقل از ایسنا،اطلاعات نشان می‌دهد، ‌این هواپیمای حامل ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه که عازم نشست گروه ۲۰ در آلمان بود حدود ۵۰۰ کیلومتر (۳۰۰ مایل) راهش را دور کرد تا از پرواز در حریم هوایی لهستان عضو ناتو و یا کشورهای حوزه بالتیک خودداری کند. 
 
براساس گزارش وب‌سایت فلایت‌رادار۲۴، هواپیمای دولتی روسیه پنج‌شنبه از مسکو به هامبورگ از مسیر مستقیم بر فراز بلاروس و لهستان منحرف شده است؛ این کشورها زمانی عضو شوروی بودند و بعدا پس از فروپاشی بلوک کمونیسم به ائتلاف نظامی غرب پیوستند. 
 
هواپیمای ریاست جمهوری روسیه (ایلوشین با کد ثبت آر.ای-۹۶۰۲۲) از روی دریای بالتیک عبور کرده، از حریم هوایی کشورهای بی‌طرف فنلاند و سوئد گذشته و وارد حریم هوایی دانمارک و نهایتا آلمان شده که هر دو عضو ناتو هستند.   
 
دیمیتری پسکوف‌، سخنگوی کرملین در این رابطه اظهارنظری نکرده و تنها گفت که تامین امنیت رئیس‌جمهوری روسیه اولویت دارد. او در یک تماس ویدیویی با خبرنگاران گفت: این تدابیر امنیتی که اتخاذ شد، تدابیر مناسبی بوده است. 
 
تلویزیون روسیه بعدا تصاویری از پوتین در حال پیاده شدن از هواپیمایی با همین کد ثبت در هامبورگ را نشان داد. پوتین اخیرا بر فراز برخی از کشورهای شرق اروپا پرواز داشته است. مشخص نیست که چرا او اینبار مسیر طولانی‌تری را انتخاب کرده و همچنین از عبور بر فراز کشورهای بالتیک نظیر لهستان امتناع کرده است.

افزودن نظر جدید