حاشیه‌های مراسم تجلیل از پرفسور فضل‌الله رضا،از استقبال باشکوه از عارف تا برخورد سرد با فرهاد رهبر

مراسم تجلیل از از خدمات علمی و فرهنگی «پروفسور رضا» عصر روز گذشته-چهارشنبه- در تالار شهید چمران دانشکده فنی دانگشاه تهران با حضور شخصیتهای علمی،فرهنگی،هنری و سیاسی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی امید، دانشگاه تهران اشاهد حضور جمع کم نظیری از اساتید، دانشجویان و دانش آموختگان دوره های مختلف دانشکده بود که به منظور نکوداشت مقام علمی و فرهنگی پروفسور فضل الله رضا، دانش آموخته پرافتخار دوره اول دانشکده و چهره نام آور جهانی ایران در حوزه مهندسی برق گرد هم آمده بودند.

 به رغم بارش شدید باران و سرمای نسبی هوا، سالن شهید چمران دانشکده فنی دانشگاه تهران از ساعتی قبل از شروع مراسم مملو از جمعیت مشتاق دانشجویان و دانشگاهیان بود که به رغم تداوم برنامه تا ساعتی بیش از زمان اعلام شده با شور و شوقی زایدالوصف، شنونده خاطرات و صحبت‌های شیرین شاگردان و همکاران پروفسور رضا و سخنان و توصیه های متواضعانه این استاد فرهیخته بودند.

در جمع پرشمار اساتید، مسوولان و چهره های علمی و فرهنگی حاضر در مراسم، دکتر فرجی دانا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، - دکتر محمدرضا عارف - عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی-، دکتر رضا روستاآزاد - رییس دانشگاه صنعتی شریف - ، دکتر فرهاد رهبر - رییس دانشگاه تهران -، دکتر سهراب پور - رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف -، دکتر کمال خرازی، استاد باستانی پاریزی، استاد اسلامی ندوشن، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی، حجت الاسلام و المسلمین حجتی کرمانی،معین فر، دکتر امراللهی، دکتر بی طرف و دکتر رحیمیان - رییس اسبق دانشگاه تهران - و تنی چند از چهره های ماندگار علمی کشور در رشته های مختلف از جمله دکتر پرویز جبه دار مارالانی و دکتر منصور نیکخواه بهرامی از اساتید برجسته دانشکده فنی به چشم می‌خوردند.

هنگام ورود عارف به سالن شهید چمران حاضرین در سالن به تشویق مکرر وی پرداختند و با شعار "عارف دوست داریم" از این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی استقبال کردند.

دقایقی بعد که فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران وارد سالن شد مورد تشویق و استقبال جمع قرار نگرفت که این برخورد سرد حاضرین در سالن شهید چمران با فرهاد رهبر که عمداتا از دانشجویان دانشگاه تهران بودند پیام خاصی داشت.

هنگامی که سهیل محمودی مجری این مراسم از مرحوم مهندس بازرگان به عنوان یکی از پایه گذاران دانشکده فنی یاد کرد حضار به تشویق پرداختند.

زمانیکه محمدرضا عارف برای سخنرانی به جایگاه رفت مجددا برای دقایقی طولانی مورد تشویق حاضرین در مراسم قرار گرفت و وی با تکان دادن دست به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.

مهندس بی طرف وزیر نیرو دولت اصلاحات که در مراسم حضور داشت با دوربین دیجیتال خود مشغول عکس گرفتن از شخصیتها بود.

 

 

دیدگاه‌ها

دکتر عارف جاودانه شد .درود به خاتمی وعارف

دکتر رهبر خیلی خیلی بزرگوارن با این حرفا کوچیکش نمیکنید

افزودن نظر جدید