جنبش انصراف و بسیج عمومی حامیان اصلاح‌طلبی 

ژاله فرامرزیان(دبیر عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان): وقت آن است که دوباره حماسه‌ای آفریده شود و همه کمک کنند تا لیست اصلاح طلبان در شورای شهر تهران هم رأی آورند.  

 

 

نحوه بستن لیست شوراهای شهر در تهران بارها توضیح داده شده است. این لیست زیر نظر شورای عالی سیاست گذاری و بر اساس ساز و کار امتیاز دهی، بسته شد. لیستی که کاندیداهای زیادی داشت و انتخاب 21 نفر، بین بیش از 800 کاندیدا کار چندان آسانی نبود. اما به هر روی شورای عالی سیاست گذاری، با مسئولیتی که گروه‌ها و اشخاص بر عهده‌اش گذاشتند، این مسئولیت را به انجام رساند. بنابراین از آنجایی که این لیست بر اساس خرد و تصمیم جمعی بسته شده است، تمکین به آن باید روند کار همه اشخاص و گروه‌های اصلاح طلب قرار گیرد. این همان روندی است که در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی هم طی شد. شورای عالی سیاست‌گذاری، لیستی تهیه کرد و اصلاح طلبان با انسجام پشت لیست قرار گرفتند و کل لیست اصلاح طلبان تهران موسوم به امید رأی آورد. حالا وقت آن است که دوباره حماسه‌ای آفریده شود و همه کمک کنند تا لیست اصلاح طلبان در شورای شهر تهران هم رأی آورند. اما متأسفانه در این بین برخی بد اخلاقی‌هایی می‌کنند که می‌تواند به ضرر جریان اصلاح طلب تمام شود. به طوری که حتی بد اخلاقی را به جایی رسانده‌اند که با لگوی شورای عالی سیاست گذاری، لیست‌های تقلبی ارائه می‌کنند. قطعاً وجود لیست‌های موازی در جریان انتخابات شوراها می‌تواند موجب سردرگمی مردم شود. ضمن اینکه افرادی که چنین بداخلاقی‌هایی می‌کنند، به آینده اقدامشان فکر نمی‌کنند. این در حالی است که روی دیگر ماجرا، افراد زیادی هم هستد که با لیست همراهی می‌کنند. نمونه آن را هم می‌توان در انصراف‌های اخیر، نامزدهایی که در لیست نبودند، مشاهده کرد. این جنبش انصراف و یا کمپین انصراف که آغاز به کار کرده، کمک بزرگی است که کاندیدها به لیست شوراهای اصلاح طلبان تهران می‌کنند. ادامه چنین روندی موجب بسیج عمومی میان حامیان اصلاح طلبان هم می‌شود. اگر هدف تغییر در مدیریت شهری است که این امر جز زیر سایه حرکت واحد اتفاق نمی‌افتد اما اگر هدف رسیدن به خواسته‌های شخصی است می‌توان گفت نمی‌توان انتظار یک حرکت جمعی داشت.

اما قطعاً یکی از اهداف شورای عالی سیاست گذاری، تغییر در نحوه مدیریت شهر تهران است و باید همه دست به دست هم دهند که این هدف محقق شود. هدفی که با تحقق آن شهری پر امید، سالم و عاری از حاشیه پیش روی مردم تهران قرار خواهد گرفت.

 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید