جلسات توفیقی با نمایندگان ادامه دارد

معاون پارلمانی رئیس جمهور از ادامه جلسات توفیقی، وزیر پیشنهادی علوم با نمایندگان خبر داد.

به گزارش امید به نقل از باشگاه خبرنگاران، مجید انصاری در خصوص رای اعتماد به وزرای پیشنهادی سه وزارتخانه علوم، آموزش و ورزش گفت: فکر می‌کنم وضعیت سه سرپرست به صورت نسبی از آغاز تا کنون بهبود پیدا کرده است که علت آن حضور خود سرپرستان در مجلس و ملاقات‌هایی که با نمایندگان در کمیسیون‌ها داشته‌اند و فعالیت‌هایی که معاونین پارلمانی وزارتخانه‌ها داشته‌اند است.
انصاری افزود: امیدوارم احیانا اگر شبه‌ای و سوالی در نظر آن‌ها وجود دارد با همین رایزنی‌ها و جلسات حل شود تا زمینه رای مطلوب هرسه وزیر پیشنهادی فراهم گردد.
وی در پاسخ به این پرسش که در صورت عدم رای اعتماد نمایندگان به وزرای پیشنهادی دولت چه اقدامی خواهد کرد گفت: انشاالله که رای می‌آورند.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به این پرسش باشگاه خبرنگاران، که آیا سرپرستان فعلی وزارتخانه‌ها به عنوان وزیر آن وزارتخانه معرفی خواهند شد یا خیر گفت: وقتی دولت کسی را به عنوان سرپرست می‌گذارد یعنی نزدیک‌ترین فرد به وزارتخانه است.
وی تصریح کرد: معرفی سه وزیر باقیمانده به صورت رسمی بعد از تعطیلات مجلس انجام خواهد شد و تصمیم نهایی دولت نیز بعد از معرفی رسمی خواهد بود. فکر می‌کنیم وضعیت فعلی هرسه سرپرست وزارتخانه‌های آموزش، علوم و ورزش در مجلس مطرح است.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در خصوص برخی موضع‌گیری‌ها در مورد توفیقی سرپرست وزارت علوم گفت: نمایندگان سوالات و ابهاماتی داشتند که آقای توفیقی در مجلس حضور و جلساتی با نمایندگان داشته‌اند و این جلسات ادامه خواهد داشت، ما هم تلاش خواهیم کرد اگر ابهامی در ذهن نمایندگان است حل شود.
وی در پایان گفت: امیدواریم این فضای مثبت با اقدامات تعاملی دولت و مجلس ادامه داشته باشد.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید