جزئیات شکایت از وزیر نفت دولت احمدی‌نژاد

یک وکیل قوه قضاییه از شکایت خود از وزیر نفت اسبق خبر داد.

به گزارش امید به نقل از ایلنا،  پیمان حاج محمود عطار با اشاره به شکایت خود از مسعود میرکاظمی وزیر اسبق نفت گفت: این پرونده به شعبه 15 بازپرسی کارکنان دولت ارجاع شد.

وی افزود: موضوع شکایت ما در خصوص دستور تولید و توزیع بنزین های آلوده است که استانداردهای قانونی و لازم را نداشته و باعث ضرر و زیان بسیاری به کشور شده است.

این وکیل قوه قضاییه یادآور شد: در این پرونده دقیقی و مصطفی ترک همدانی نیز من را همراهی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در مورد این پرونده گله ما از دولت یازدهم این است که چرا دولت روحانی که قانون مدار است و در راس آن فردی حقوقدان قرار دارد و شعارش تصویب منشور حقوق شهروندی است، تاکنون از این افراد شکایت نکرده اند.

عطار افزود: مهم ترین حق هر شهروند داشتن محیط زیست پاک است اما سوال این است که چرا علی رغم اینکه ابتکار به کرّات از آلوده بودن بنزین ها صحبت کرده دولت تاکنون علیه مسئولان دولت قبل اقدامی نکرده است.

این وکیل قوه قضاییه در مورد پرونده شکایت از مرتضوی نیز گفت: این پرونده هم در شعبه 5 است. اما هنوز نتیجه ای از آن حاصل نشده است.

وی ادامه داد: دادستان تهران معتقد است که بازپرسی باید تا اتمام کارشناسی پرونده تامین اجتماعی منتظر بماند.

عطار با بیان اینکه البته عرف بر این است که اتهامات متعدد افراد در یک جا بررسی شود، گفت: اما اگر برخی اتهامات پرونده آماده تصمیم گیری بود، قاضی می تواند آنها را تفکیک کند. اختلاف نظر من با دادستان هم همین است که وی معتقد است باید یک جا به پرونده رسیدگی شود.

افزودن نظر جدید