تکذیب خبر سایت شبکه ایران درباره پیشنهاد روحانی به عارف

سخنگوی دفتر عارف گفت:هر نوع خبری مبنی بر پذیرفتن یا نپذیرفتن مسئولیت معاون اولی رئیس جمهور آینده از سوی دکتر عارف و سایر گمانه‌زنی‌های این دیدار تکذیب می گردد.

به گزارش امید به نقل از خبرگزاری دانشجو، سیدحسن رسولی، با اشاره به شایعات مطرح شده در سایت شبکه ایران مبنی بر دیدار روحانی و خاتمی اظهار داشت: دکتر عارف با هدف ایجاد انسجام در رفتار انتخاباتی اصلاح طلبان و تحول خواهان و بنا بر صلاح دید خاتمی رهبر اصلاحات، در روزهای پایانی تبلیغاتی انتخاباتی، از ادامه رقابت انصراف داده و به طور رسمی انگیزه خود را از حمایت کاندیدای مشترک اصلاح طلبان و اعتدال گرایان یعنی جناب روحانی اعلام کرد.

سخنگوی دفتر عارف ادامه داد: پس از این اقدام هوشمندانه و اخلاقی روند مناسبات ستادهای انتخاباتی دو کاندیدا از همسویی نظری و عملیاتی به اجماع بر نامزدی واحد روحانی تغییر وضعیت یافت.
مشاور عارف تاکید کرد: پس از برگزاری انتخابات و کسب پیروزی رئیس جمهوری منتخب درباره نحوه ارتباط و همکاری دکتر عارف و مجموعه وابسته به ایشان با دولت آینده تاکنون به صورت رسمی مذاکره‌ای بین طرفین صورت نگرفته است.
عضو بنیاد امید ایرانیان ادامه داد:‌ چنانچه آقای خاتمی که محوریت فرآیند اجماع داوطلبان را عهده دار بودند با جناب روحانی مذاکراتی داشته‌اند از آن بی اطلاعیم و هر نوع خبری مبنی بر پذیرفتن یا نپذیرفتن مسئولیت معاون اولی رئیس جمهور آینده از سوی دکتر عارف و سایر گمانه‌زنی‌های این دیدار تکذیب می گردد.
وی با بیان اینکه موفقیت رئیس جمهور آینده آروزی ماست تاکید کرد:‌ برای تحقق این خواسته امید آفرین ملی، مجموعه دکتر عارف در صورتی که با تقاضای جناب روحانی مواجه گردند با آغوش باز آماده مساعدت و همراهی ایشان می باشد.
رسولی در انتها با بیان اینکه این موضع قبلا هم اعلام شد تصریح کرد: این موضع صرفاً‌ با نیت یاری رساندن به دولت یازدهم و همچنین کمک به پاسخگویی مطالبات اصلاح طلبان و قاطبه مردم بوده و هرگز به معنای سهم‌خواهی نیست.

گفتنی است سایت شبکه ایران وابسته به دولت در خبری مدعی شد که محمدرضا عارف پیشنهاد معاون اولی دولت دکتر حسن روحانی را نپذیرفته است.

افزودن نظر جدید