تکذیب اتهامات مطرح شده به آشتیانی از سوی دانش آموزان مفید2

روزنو نوشت: تعدادی از دانش آموزان دبیرستان مفید به اتهامات وارده یه وزیر پیشنهادی علوم واکنش نشان داده و تمامی موراد را کذب محض عنوان کردند. در این نامه ذکر شده است برنامه های جهادی و هفته شهدا در زمان مدیریت دکتر دانش آشتیانی بر خلاف ادعای روز گذشته تعطیل نشده است و به صورت پر بارتر ادامه یافته است.

متن نامه دانش آموزان دبیرستان مفید 2:

  باسمه تعالی

وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ ...
و بگو: «پروردگارا! مرا (در هر کار،) با صداقت وارد کن، و با صداقت خارج ساز ... ( بخشی از آیه 80 سوره اسراء )
ما جمعی از دانش آموزان سال چهارم دبیرستان مفید 2 بر آن شدیم تا توضیحاتی را در رابطه با نامه ای که روز 25 آبان به نام « جمعی از دانش آموختگان و دانش آموزان مجتمع آموزشی مفید» منتشر شد ، ارائه دهیم :
1.در آن نامه ادعا شده که برنامه های جهادی و هفته شهدا در مجموعه مفید در زمان مدیریت آقای دکتر دانش آشتیانی به مرز تعطیلی رسیده . این در حالی است که در سال گذشته مراسم هفته شهدا به سمت محتوایی تر شدن پیش رفت و با شرکت حداکثری دانش آموزان در برپایی این مراسم ، آگاهی ایشان نسبت به خصوصیات شهدا و نسبت به مسائل انقلاب و جنگ افزایش یافت . لازم به ذکر است که این مراسم باشکوه تر از هر سال برگزار شد و ادعای به سمت تعطیلی رفتن این برنامه به دور از واقعیت است .

2.مدرسه مفید از اولین مبتکران اردوهای جهادی بود . این مراسم نیز همچون هفته شهدا هر ساله در قالب چند گروه ( فارغ التحصیلان ، دانش آموزان و ... ) برگزار می شود . در سال های اخیر نیز این اردوها با حضور تعداد زیادی از دانش آموزان همراه بوده و ادعای تعطیل شدن آن صحت ندارد .

3.در نامه تصریح شده که مدیریت جناب آقای دکتر دانش مدیریتی غیرانقلابی بوده و فضای مدرسه فضایی غیرانقلابی است . ای کاش نویسندگان این نامه در دهه فجر در مدرسه حضور پیدا کنند و شاهد فضای مدرسه در آن روزها باشند . مراسم دهه فجر این سال ها به دور از فضای جناحی و سیاسی حاکم بر کشور باشکوه و با حضور اکثریت دانش آموزان برگزار شد . ادعای غیرانقلابی بودن مدرسه ادعایی نامنصفانه است که اساس و پایه آن مشخص نیست .

4.مدرسه مفید مفتخر است که به عنوان یکی از مدارس مذهبی در جامعه شناخته شده است . برپایی نمازهایی که با وجود اجباری نبودن شاهد حضور قریب به اتفاق دانش آموزان در آن هستیم ، برگزاری مراسم های مذهبی از جمله شب های قدر ، برگزاری دعای عرفه ، برگزاری مراسم دهه اول محرم و زیارت عاشورا و حضور معلم های دیندار و متدین و حضور خانواده های شهدا در میان کادر معلم ها و بسیاری از معلم هایی که فداکارانه در جنگ تحمیلی حضور داشتند ، سخنرانی های آنان در مراسم های گوناگون و در جلسات هفتگی که به منظور افزایش آگاهی دینی پایه گذاری شده از جمله نعمت هایی است که دانش آموزان در مفید از آن بهره مند می شوند .

فلذا ادعای تهی کردن مدرسه از معلم های متدین و دین دار و دور بودن مدرسه از فضای مذهبی و انقلابی ادعای به غایت خلاف واقع است که مطرح کنندگان آن باید پاسخگوی آن باشند .

و در آخر امیدواریم دیگر شاهد قربانی شدن اخلاق ، انصاف و صداقت در پیشگاه سیاست نباشیم . همچنین آرزوی موفقیت برای جناب آقای دکتر فخر الدین دانش آشتیانی و دولت محترم جمهوری اسلامی ایران داریم .

افزودن نظر جدید